Byznys pro společnost 2020 | E15.cz
Partnerem projektu je Byznys pro společnost

Byznys pro společnost 2020

BPS BPS

Odpovědnost a udržitelnost už dávno nejsou jen abstraktní pojmy popsané vzletnými, leč bezobsažnými slovy ve výročních zprávách. Dají se velmi přesně změřit a ohodnotit. Proto Byznys pro společnost i v roce 2020 vyhlašuje Top Odpovědné firmy – už posedmnácté! I nadále jde o jediný nezávislý rating pro společnosti všech velikostí a oborů, který je komplexním hodnocením jejich celkového přístupu k odpovědnému a udržitelnému podnikání.

 

Letošní rok se nepodobá žádnému z předchozích. Zažíváme překotné změny, nevíme, co přinese zítřek. Společnost se od základu transformuje. Je tedy pochopitelné, že se na jaře s nástupem pandemie objevila obava, zda budou témata odpovědnosti a udržitelnosti pro soukromý sektor stejně aktuální a naléhavá jako dřív. Firmy primárně řešily bezpečnost zaměstnanců a pomoc nejzasaženějším skupinám obyvatel, koronavirová hrozba je přiměla přenastavit vnitřní procesy a upravit svoji činnost. Velmi záhy se však potvrdilo, že principy CSR pro firmy zůstávají prioritou. Leckteré z nich dokonce přiměla k  akceleraci aktivit – najednou zjišťujeme, že práce z domova je možná, že zátěž žen-poskytovatelek péče je neúměrná… a z firem díkybohu zaznívá, že i nadále chtějí věci posunovat dál.

Nabízíme vám výsledky letošního ročníku, jehož se zúčastnilo přes 60 společností a 125 projektů, které hodnotilo 55 nezávislých odbornic a odborníků. Seznamte se s těmi nejlepšími na trhu. Zjistěte, které firmy pečlivě sledují, jak se jejich zaměstnancům žije a co potřebují pro to, aby mohli efektivně vykonávat svoji práci. Zkoumají, jaké mají jejich činnost a produkty dopady na komunity i životní prostředí. Vědí, že pokud chtějí být úspěšné v podnikání, musí hledat ohleduplná, šetrná, ekologická a dlouhodobá řešení. Kvůli sobě, kvůli společnosti, ale hlavně pro budoucnost. Děkujeme, že s námi chcete sdílet a „posouvat“ dál. Má to smysl.

 

Záštitu nad Oceněním TOP Odpovědná firma 2020 převzaly:

Ministerstvo životního prostředí; PSP ČR; MPSV; Evropská komise

Partnery jsou:

Tchibo Praha, spol. s r. o.; Pivovary Staropramen s. r. o.; Kooperativa pojišťovna, a. s.; Vienna Insurance Group; Bamboolik; Microsoft Česká republika a Slovensko; Skupina ČEZ; Vodafone Czech Republic; ING Česká republika

Mediální partner: Ekonomický deník E15

 

 

Autor: Daniela Němcová, ředitelka Byznysu pro společnost

Návrat do speciálu