Firmy musí investovat do softwaru. Výhodný je cloud | E15.cz
Partnerem projektu je Tech Data

Rostoucí firmy musí pořizovat výkonnější software. Jde to i bez velkých investic

byznys v cloudu

 

Rok 2020 nebyl k firmám spravedlivý. Zatímco cestovní kanceláře, restaurace nebo fitness studia sčítají ztráty, jiná odvětví rostou rychlým tempem. Kvůli vysoké poptávce teď ale některé firmy naráží na strop svých možností a řeší, jak prudký rozvoj dobře zvládnout.

Mezi těmi, pro které pandemie koronaviru znamenala obchodní příležitost, jsou především e-shopy a na ně navázané doručovací služby. Prodeje zboží na internetu vloni podle statistik Asociace pro elektronickou komerci dosáhly celkové výše 196 miliard korun, což představuje meziroční růst 26 %. Rostl odbyt potřeb pro domácí mazlíčky nebo sportovních pomůcek, například poptávka po jízdních kolech poskočila o desítky procent.

 

 

„Překotný rozvoj je pro každou firmu velkou příležitostí, ale představuje i riziko. Najednou je třeba uřídit mnohem větší množství obchodní transakcí, zpracovat více objednávek a faktur, ale roste i počet operací s dodavateli zboží, materiálu nebo dílů pro výrobu. Firma, která nedokáže takový nárůst včas podchytit z pohledu logistiky a IT systémů, si zadělává na problémy v budoucnu,“ říká Naďa Vyhlídalová, Business Development Manager společnosti Tech Data.

Zejména menší a střední firmy, kterým dosud jako jediná evidence stačil běžný účetní software a excelové tabulky, tak čekají nové investice. Náklady na informační systém, který dokáže propojit data ze všech firemních procesů (tzv. Enterprise Resource Planning, ERP) a pomáhá je efektivně řídit, se běžně pohybují v řádu stovek tisíc až několika milionů korun.

 

Investice za miliony, nebo měsíční poplatek?

„Je jasné, že takovou jednorázovou investici si mnoho podnikatelů nemůže dovolit. Proto jsme přišli s iniciativou „Nacloudujte svůj byznys“ a pomáháme firmám získat nový informační systém ne jako investici, ale jako cloudovou službu,“ vysvětluje Naďa Vyhlídalová. Společnost Tech Data se spojila s firmami Microsoft a Navertica a přichází s řešením, které spojuje řadu výhod. V první řadě, menší a střední firmy mohou získat nový informační systém velmi rychle (v řádu několika týdnů) a přitom do něj nevložit ani korunu z investičního rozpočtu. Systém je totiž poskytován jako služba za pravidelný měsíční poplatek.

„Využili jsme příležitosti, že řada podniků a firem vloni začala cloudové služby zcela spontánně využívat, ať už šlo o videokonference, úložiště pro sdílení dat nebo další nástroje pro práci na dálku. Bylo to nezbytné v situaci, kdy řada lidí pracovala z domova, nemohli se osobně potkávat a leckdy ani neměli k dispozici bezpečné připojení do firmy, k pracovním datům. Pokud jsou ale data v cloudu, jsou přístupná odkudkoliv,“ říká Naďa Vyhlídalová.

Společným jmenovatelem cloudových služeb je to, že potřebný hardware a software pro jejich provozování nemusí uživatel nakupovat, ale pronajímá si jejich kapacitu přes internet podle aktuální potřeby. Díky tomu se služba pružně přizpůsobuje například počtu uživatelů v dané firmě.

Stejně funguje i informační systém, o kterém hovoří expertka na cloudová podniková řešení ze společnosti Tech Data. Systém pod názvem Microsoft Dynamics 365 Business Central Packages je nabízen formou standardizovaných balíčků, ze kterých si každý zákazník vybere ten, který vyhovuje jeho potřebám. Služba je zpoplatněna měsíční platbou podle počtu uživatelů, kteří systém v dané firmě využívají, a cena se pohybuje již od 90 EUR za uživatele měsíčně.

 

Nové spolupracuje s tím, co známe

Výhodou Microsoft Dynamics 365 Business Central Packages je jeho integrace s aplikacemi Microsoft 365 (dříve Office 365). Firmy tak mohou například propojit kontaktní údaje svých zákazníků uložené v Outlooku přímo s novým systémem.

 

Zákazníci si mohou aktuálně vybrat ze čtyř typů předdefinovaných balíčků systému:

Edice Fiscal – pokrývá systémy pro finanční procesy, jako je využívání funkcionality účetnictví a finance včetně prodejních i nákupních faktur pro menší organizace.

Edice Trade – nabízí vhodné řešení pro menší a střední organizace, které potřebují využívat skladové funkcionality s nákupem, prodejem a skladem, propojenými s účetnictvím a financemi.

Edice Trade Plus – zahrnuje řešení pro funkcionalitu pokročilých skladových operací s podporou čárových kódů a také manipulačních jednotek a mobilních terminálů.

Edice Custom – je ideální pro pokrytí procesu výroby a/nebo servisu či pro specifickou funkcionalitu organizace.  

 

Balíčkové řešení umožňuje rychlé nasazení, přibližně do jednoho měsíce, které není ve světě informačních podnikových systémů zvykem. Řešení je vhodné pro firmy od jednoho do 250 uživatelů. Zároveň tím, že je cloudového typu, není třeba pořizovat žádný dodatečný hardware. 

Více informací lze získat zde nebo se můžete obrátit na cloud@techdata.cz.

 

Autor: Prezentace klienta

 

Návrat do speciálu