Trh robotických investic čeká v Česku výrazný růst, věří manažeři Patrie | E15.cz
Partnerem projektu je Patria Finance

Trh robotických investic čeká v Česku výrazný růst, věří manažeři Patrie

Trh robotických investic čeká v Česku výrazný růst, věří manažeři Patrie

Komerční prezentace

Jednoduché, maximálně srozumitelné investování, vedené vašimi vlastními cíli. Takové má být nové robotické investování od Patrie, nazvané indigo. O podrobnostech se bavíme s Michalem Trníkem a Michalem Dudkem, kteří inovativní projekt předního obchodníka s cennými papíry Patria Finance vedou.

Představte nám indigo.

Indigo je automatizované poradenství a investování, často označované jako roboadvisory nebo roboinvestice. Široké veřejnosti jej nabídneme ještě letos, nejprve jako webovou a záhy také mobilní aplikaci. Hlavním sdělením je „Investice pro každého“. Spuštěním indiga otevřeme řadě nových i stávajícím klientům cestu ke srozumitelnému, čitelnému pravidelnému investování. Již od stokoruny měsíčně dokáže indigo každému na míru nastavit investici do akcií i dluhopisů, na kterou by jinak neměl šanci dosáhnout z pohledu investované částky i poplatků. Indigo je v tomto směru průlomem v investování.

indigoindigoAutor: Patria

Jak si indigo vyzkoušet, začít s ním?

Jednoduše i zábavně. Věřím, že vás zaujme už rychlá a snadná registrace, která využívá automatické načtení dat z ofocených dokladů. Nenutíme nikoho nic datlovat do formuláře. Na základě krátkého dotazníku nám sdělíte investiční cíl a míru rizika, kterou jste ochoten akceptovat. Následně již zašlete finanční prostředky a sledujete vývoj svého portfolia.

Pro koho je indigo určené?

Snažili jsme se, aby bylo opravdu pro každého. Mýtus, že investování je disciplínou jenom pro bohaté, vyvracíme možností investovat pouhou stokorunu, ať už jednorázově, nebo pravidelně. Tomu jsme podřídili poplatek 1 % ročně ze zainvestovaného majetku.

Bariéru složitosti a nesrozumitelnosti bouráme krom jiného odstraněním neproniknutelného žargonu a jeho nahrazení „nebankovštinou“. Indigo je vhodné nejen pro začínající, ale i pro zkušené investory a míříme i na ty, kteří tvrdí, že nemají vůbec čas sledovat dění na trzích a následně realizovat své vlastní obchodní strategie.

Růst českého „robo“ trhu je předpovídán na desítky až stovky procent ročně a my chceme kráčet v jeho čele.

Jaká je podstata investic na indigu, jak probíhají?

S indigem investujete do burzovně obchodovaných fondů - ETF. Algoritmus indiga nejprve sám najde optimální strategii dle nastavených cílů, minimalizuje rizika a poté investici i vývoj na trzích neustále hlídá a přizpůsobuje. Indigo umí samo zakročit, investici přeskupit a třeba i nechat v hotovosti, aby vás chránilo před růstem rizika. Výsledkem, ověřeným našimi testy, je relativně hladký vývoj investice bez skoků typických třeba u akcií. Nad fungováním indiga bdí tým zkušených analytiků Patrie, kteří jej mohou v případě potřeby usměrnit – to vzkazujeme zejména směrem k těm, kdo by měli obavu „svěřit peníze stroji“.

Jaké máte plány dalšího rozvoje Indiga?

Jak už jsem naznačil, po webu přijde na prvním místě a záhy mobilní verze indiga. V další fázi chceme představit průlom v podobě mikroinvestic. Představte si, že kartou zaplatíte například oběd v restauraci. Jeho cenu 187 korun zaokrouhlíte na 200 korun a rozdíl za vás investuje indigo. Takto můžete velice přirozeně, jednoduše a takřka „neviditelně“ pravidelně investovat. Sami sobě zboříte často opakovaný mýtus, že na investice nejste dost bohatí.

Komerční prezentace