E15 a byznys: Kávové hipsterství aneb Alternativní příprava na vzestupu | E15.cz
Partnerem projektu je Jura Czech

E15 a byznys: Kávové hipsterství aneb Alternativní příprava na vzestupu

E15 a byznys: Kávové hipsterství aneb Alternativní příprava na vzestupu

Když jsme letos navštívili v holešovické tržnici Prague Coffee Festival, italské espreso sice patřilo mezi dominantní kávy, ale alternativám a odlišným způsobům práce s kávou byl věnován značný prostor.

Zatímco espreso je taková sázka na jistotu, méně běžné metody přípravy přinášejí do světa kávy vůni dobrodružství a objevování. Odrazte s námi proto od břehů stereotypu vstříc novým chutím a zážitkům.

Ukázka geniálně jednoduchého designu přišla na svět už v roce 1940 a dodnes se prodává v nezměněné podobě. Chemex najdete na trhu v různých velikostech za cenu mezi 1000 až 1500 korun.

ChemexChemexAutor: Archivy výrobců a magazínu SELL

Filtrovaná káva

Možná se vám zdá zvláštní, že řadíme hned na úvod vcelku běžnou a tradiční přípravu, nicméně si zde svou pozici zaslouží. V našich končinách je totiž značně podceňovaná. Dnes už tuto kávu ale servírují i ty nejlepší pražské kavárny a kvalitní filtrovaná káva je mezi kávovými gurmány vyhledávaná.

Překapávač je cenově dostupný typ kávovaru, který vytváří chuťově slabší, leč na kofein výrazně bohatší kávu. Vhodná je tedy hlavně po ránu, kdy si člověk žádá určité „nakopnutí“. Příprava probíhá poměrně jednoduše – kávovar ohřívá vodu a nechává ji protékat přes mletou kávu ve filtru. Nápoj teče do zpravidla skleněné konvice, která bývá zespodu ohřívána, aby si káva udržela teplotu.

Existují ovšem překapávače bez elektrického napájení. Používají se tak, že vodu ohřejete sami a naléváte přes filtr. Mezi nejpovedenější řadíme urči-tě slavný Chemex.

Designový překapávačDesignový překapávačAutor: Archivy výrobců a magazínu SELL

Značka De’Longhi už loni představila tento překapávač, který dokonce získal cenu Red Dot za design a certifikát European Coffee Brewing Centre, který dokládá, že probíhá extrakce kávy podle platných standardů. Kávovar hledejte pod označením Clessidra ICM17210. Koupíte ho za 3290 korun.

Moka konvičky

Italská klasika, kterou naleznete snad v každé tamní domácnosti bez ohledu na další typy kávovarů. Osmihranná konvička, kterou lze buď používat na klasické plotně, nebo má sama integrované topné těleso, je reprezentována hlavně značkou Bialetti, s níž pronikla do celého světa. A jak funguje? Konvičku otevřete, vyšroubujete vnitřní část, nalijete vodu, horní díl vrátíte na místo a nasypete do něj na kávový filtr mletou kávu. Zahříváním je voda pod tlakem cca 1 baru hnána přes kávu vzhůru, kde zůstává v horní nádobce. Pak už ji lze servírovat. Káva má intenzivnější chuť než ta překapávaná, ale ne tak silnou, jak jsme zvyklí z espresa. Výborně se hodí například pro ranní šálek k snídani. Moka konvičky se prodávají už od zhruba 500 Kč.

Bialetti Moka ExpressBialetti Moka ExpressAutor: Archivy výrobců a magazínu SELL

French press a aero press

U obou zařízení jde o manuální a konstrukčně vlastně velmi jednoduché nástroje, které se prodávají už od 200 Kč. Určitou nevýhodou je, že si budete muset pořídit mlýnek, nebo si chodit nechat umlít čerstvou kávu. Mletou v sáčku pořídit nemůžete, protože pro přípravu kávy ve french pressu nebo aero pressu potřebujete kávu hruběji namletou.

Při použití french pressu si musíte (ideálně pomocí digitální varné konvice s možností volby teploty) zahřát vodu na teplotu 92 °C až 96 °C. Alternativně použijte teploměr. Kávu nasypte do „kávovaru“, zalijte vodou, stlačte píst a nechte následně extrahovat po dobu 3 až 4 minut. Nenechávejte kávu extrahovat déle, protože by byla nepříjemně hořká.

Aero press je velmi podobný typ nástroje, vyráběný většinou z plastu. Nasypte do něj kávu, zalijte vodou a stlačte píst nad šálkem. Káva do něj rovnou vyteče

Bialetti french pressBialetti french pressAutor: Archivy výrobců a magazínu SELL

Vacuum Pot

Nadšeným experimentátorům doporučujeme vyzkoušet tento typ kávovaru, který spatřil světlo světa už v 19. století. Vypadá tak trochu jako z nějaké chemické laboratoře a může v domácnosti plnit i úlohu estetického prvku. A jak funguje? Na principu přetlaku páry ženoucí vodu přes filtr s kávou do horní nádoby. Jakmile vypnete zdroj tepla, tlak klesá a káva se přes filtr opět vrací do spodní nádoby. Pak už je připravena k servírování.

Hario Vacuum pot Mocha 3Hario Vacuum pot Mocha 3Autor: Archivy výrobců a magazínu SELL

Džezva

Tuzemská turecká káva má s tou pravou tureckou pramálo společného. Kdo chce vyzkoušet a pít tento typ kávy, musí si koupit takzvanou džezvu, do níž nasype jemně mletou směs. Zalije ji vodou a nechá přejít velmi rychle varem. Káva se poté nalije do šálků včetně sedliny, která klesne na dno. Upravenou a novější verzí je potom nechat přejít kávu varem hned třikrát, a to směs smíchanou rovnou s cukrem. Nalévá se přes filtr, abychom se zbavili sedliny.

Vietnamský filtr phin

K přípravě pravé vietnamské kávy budete potřebovat nejprve zakoupit skutečnou vietnamskou kávu a kávový filtr nazývaný phin. V Česku je nejpopulárnějším dodavatelem kompletního řešení značka Trung Nguyen. Mletou kávu vložíte do nádobky s filtrem, zalijete vroucí vodou a necháte pomalu překapávat přímo do šálku. Obvyklé je ve vietnamských kavárnách a restauracích nalít do šálku ještě před přípravou sladké kondenzované mléko. Taková káva pak nahradí po jídle tradiční dezert. Lze ji podávat také na ledu jako studené osvěžení v letních měsících.

Trung NguyenTrung NguyenAutor: Archivy výrobců a magazínu SELL