Vítané novinky v autopojištění

Motoristická sezona je tu a s ní i novinky v pojištění.

Motoristická sezona je tu a s ní i novinky v pojištění. Zdroj: archiv

Na jaře pojišťovny obvykle odhalují novinky ve svých nabídkách pojištění motorových vozidel. Ani letos tomu není jinak a to, co v oblasti autopojištění představila největší domácí pojišťovna, musí řidiče zaujmout. Generali Česká pojišťovna přináší hned několik inovací jak v havarijním pojištění, tak i v případě povinného ručení.

Pro mnohé to snad bude překvapením, ale havarijní pojištění je na českém trhu stále Popelkou. „Přestože počet klientů s havarijním pojištěním meziročně mírně stoupá, stále se jedná o podceňovaný produkt. Ze současného počtu přes 8,5 milionu pojištěných aut povinným ručením je totiž jen kolem 2,6 milionu z nich pojištěno také havarijním pojištěním,“ objasňuje situaci na českých silnicích Veronika Nová, mluvčí České asociace pojišťoven. To představuje pouhou třetinu z nich.

 

Změnit by to snad mohl novátorský přístup Generali České pojišťovny, která v jedné smlouvě nabízí jak povinné ručení, tak havarijní pojištění. Díky tomu motorista získává kompletní ochranu za výhodnou cenu. „V novém balíčku Plus navíc představujeme celou řadu produktových novinek, některé se na českém trhu objevují úplně poprvé,“ vysvětluje Jan Marek, mluvčí Generali České pojišťovny. Příkladem může být pojištění ztráty hodnoty ceny vozu (tzv. GAP pojištění), které si mohou nyní pořídit i majitelé až šestiletých vozů.

Fixní výše spoluúčasti, rychlé řešení pojistné události

Za pozornost stojí novinky u havarijního pojištění. Tam Generali Česká pojišťovna přináší garanci nezměněné ceny na tři roky a „odpustí“ první škodu (takový přístup byl běžný zatím jen u povinného ručení). Zavádí pak velmi ambiciózní přístup při řešení parciálních škod. U nich garantuje vyřešení do tří dní od dodání všech podkladů, jinak nemusí motorista platit žádnou spoluúčast.

Změny se objevují i v oblasti spoluúčasti, kde největší domácí pojišťovna nabízí kromě obvyklé procentuální i její fixní podobu. „Motorista si může vybrat pevnou spoluúčast od jednoho do 30 tisíc korun. Ví tak naprosto přesně, v jaké výši se bude na řešení své pojistné události podílet,“ vysvětluje Jan Marek. Fixní spoluúčast si mohou podle informací Generali České pojišťovny při uzavření smlouvy vybrat zájemci o jakoukoliv variantu havarijního pojištění (s výjimkou verze pro starší vozidla).

Kvalitní povinné ručení

U povinného ručení Generali Česká pojišťovna poskytuje nejvyšší pojistné limity na trhu ve výši 300 milionů korun. A myslí přitom i na uživatele jednostopých vozidel. „Mezi motoristy jich je celá řada, nově jsou krytí do částky jednoho milionu korun, pokud způsobí škodu jízdou na kole či koloběžce, a to včetně jejich elektrických variant,“ upozorňuje Marek.

 

 

Od letoška u Generali Česká pojišťovna

·        Garance ceny 3 roky pro povinné ručení i havarijní pojištění

·        Pojistný limit u povinného ručení 300 mil. korun

·        GAP pojištění pro vozidla až do 6 let věku

·        Fixní spoluúčast u havarijního pojištění

·        Záruka vyřízení parciální škody do 3 dnů, jinak klient neplatí spoluúčast

·        Pojištění odpovědnosti pro jezdce na kole a koloběžce

Zdroj Generali Česká pojišťovna

 

Autor Generali Česká pojišťovna

návrat do Speciálu