Pojišťovny urychlily digitalizaci, zlevňují | E15.cz
Partnerem projektu je klik.cz

Co bylo před pandemií nepředstavitelné… Pojišťovny urychlily digitalizaci, zlevňují

Co bylo před pandemií nepředstavitelné… Pojišťovny urychlily digitalizaci, zlevňují
Co bylo před pandemií nepředstavitelné… Pojišťovny urychlily ...
Nástup on-line řešení začal už před pandemií. Ta ho ale výrazně urychlila. I méně pružné pojišťovny zrychlily tempo vývoje on-line řešení.
Nástup on-line řešení začal už před pandemií. Ta ho ale výrazně ...
1/2

 

 

Tak, jako jsme se museli v době pandemie všichni přizpůsobit novým situacím, přizpůsobuje se i obor pojišťovnictví jiným podmínkám. Kvůli omezení pohybu obyvatel přestalo fungovat klasické fungování na pobočkách. Rostla poptávka po některých druzích pojistek. Lidé řešili výpadky příjmů a ošetřování členů rodiny. Vznikly ale také zajímavé novinky. Změnil se přístup k cestování. Sjednávání smluv se přesunulo do světa on-linu.

 

 

Před rokem 2020 měla naprostá většina pojišťoven těžiště fungování v kamenných pobočkách. To doplňovali školení pojišťovací poradci, kteří se s klienty scházeli osobně mimo pobočku. S pandemií covidu-19 přišla ale vládní nařízení a s nimi výrazné omezení pohybu. K tomu se připojil strach lidí z osobních kontaktů. Pojišťovny se tomu velmi rychle přizpůsobily a online svět plně nahradil klasické pobočkové sjednávání smluv.

Nástup on-line řešení začal už před pandemií. Ta ho ale výrazně urychlila. I méně pružné pojišťovny zrychlily tempo vývoje on-line řešení.

 

Objem pojistného roste

Hodně se debatovalo o tom, jakým směrem se bude pohybovat objem pojistného. Na straně pojišťoven panovaly obavy, že lidé začnou rušit pojištění. Ne snad z rozmaru, ale pandemie postihla spoustu lidí, kteří přišli o zaměstnání a tím o jistotu peněz. Stal se ale opak. Lidé si uvědomují, že peníze, které dávají na pojištění, nejsou vyhozené, ale zajišťují jim ochranu. Ochranu jejich majetku a hlavně životů. Každý si dokáže spočítat, že zaplatit pár tisícovek za havarijní pojištění vozidla je mnohem lepší, než řešit opravu za desetitisíce nebo kupovat nové vozidlo za statisíce. Lidé si začali také všímat životního pojištění. Pandemie způsobená smrtelným virem v nich podnítila nejistotu, strach o své blízké, ale i potřebu, aby o ně bylo postaráno.

 

Cestovní pojištění za koronaviru

Jednou z nejsilněji zasažených oblastí v době koronaviru je cestovní ruch. Zrušila se naprostá většina obvyklých letních i zimních dovolených. Přestala fungovat většina leteckých spojů. Část klientů dala přednost dovoleným v tuzemsku. Ti, co se nebojí cestovat v době pandemie, mají pak vyšší nároky na cestovní pojištění. Zajímá je plnění v případě preventivní karantény, pobytu v nemocnici, ale také pojištění storna zájezdu.

Pojišťovny tak začaly pracovat na produktech, které lidi ochrání i v případě onemocnění na covid-19 v zahraničí. Poskytují krytí i v rizikových oblastech, do kterých ministerstvo nedoporučuje cestovat. Jedna nejmenovaná pojišťovna, kterou máme v nabídce, dokonce v červnu aktualizovala svůj produkt takovým způsobem, že limit léčebných výloh zvedla 25krát – z milionu na 25 milionů korun! A to bez zdražení ceny pojištění.

Přechod na on-line systémy má spoustu dalších výhod, a to nejen pro pojišťovny nebo banky. Pojí se s ním mnohem vyšší rychlost jednání, efektivita a ve výsledku i finanční úspora. Za Klik.cz bychom rádi přidali do nabídky pojištění malých podnikatelů, které pandemie zasáhla často až likvidačně. Omezení pohybu nebo uzavření okresů a zastavení podnikání může přijít i z jiných důvodů než těch pandemických. Nikdo nevidí do budoucnosti a nevíme, co nás čeká. Příště to můžou být požáry způsobené extrémním suchem.

V době karantény, práce z domova, zákazů cestování ze země nebo i z okresu se snížily počty nehod na silnicích a tím i náklady pojišťoven na škody. Ty se to snaží postupně klientům vracet, třeba v podobě slev, které aplikují na auto pojištění. Pokud přemýšlíte o tom, že si necháte srovnat ceny pojištění, tak teď je ta správná doba.

Koronavirus zkrátka přinesl v oblasti pojištění také spoustu posunů k dobrému.

Návrat do speciálu