Kvóty na potraviny. Hezky česky si povinně připlatíte | E15.cz

Kvóty na potraviny. Hezky česky si povinně připlatíte

Luděk Staněk

Vstoupit do diskuze
0

Poslanci z náš chtějí mít nácíčky. Jak jinak si vysvětlit, že SPD – protože, kdo jinej – protlačí návrh zákona o kvótách na české potraviny. Nebo jak jinak si vysvětlit větu ministra zemědělství Tomana: „Buďme trochu nacionalisti.“

Celou tu srandu si pusťte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv. V obchodech nad 400 metrů čtverečních bude muset být aspoň 55 procent českých výrobků. 55 procent? Tak to je v pohodě, to ty obchody nad 400 metrů budou mít poloprázdný regály nebo rovnou budou moct zmenšit plochu. Aspoň se na ně tenhle výmysl nebude vztahovat.

Už vidim ty český pomeranče, český balkánský sýr, český rum, českou parmskou šunku. Takový ty potraviny jejichž-jméno-nesmíme-vyslovit z nařízení EU. Kdybyste hledali viníky, tak zajděte do sněmovny, kde si do kávy (asi pravé české Jihlavanky, která roste někde ve Vietnamu nebo Brazílii a balí se v Německu) nalejvali německý mlíko.

Autor: Luděk Staněk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.