Slušovické JZD je před konkurzem, v pozadí vystupují lidé od zemanovců

1/9
Zavřít
  • Vznik JZD Slušovice spadá do roku 1952 – a už v roce 1963 stál v jeho čele František Čuba, který Slušovice postupně dovedl k více než celonárodnímu věhlasu.
    Vznik JZD Slušovice spadá do roku 1952 – a už v roce 1963 stál v jeho čele František Čuba, který Slušovice postupně dovedl k více než celonárodnímu věhlasu.| Zdroj: E15 Petr Horky
  • „Socialistický zázrak“, jak se družstvu říkalo, měl  promyšlenou skladbu a organizaci.
    „Socialistický zázrak“, jak se družstvu říkalo, měl promyšlenou skladbu a organizaci.| Zdroj: ctk
  • Obrat slušovického Agrokombinátu v roce 1989, kdy byl na vrcholu, dosáhl sedmi miliard korun při zisku téměř 830 milionů. Obec jen rostla a bohatla. Pořádala celorepublikově oblíbené koňské dostihy a fotbalové družstvo se z okresního přeboru a probojovalo až do druhé ligy.
    Obrat slušovického Agrokombinátu v roce 1989, kdy byl na vrcholu, dosáhl sedmi miliard korun při zisku téměř 830 milionů. Obec jen rostla a bohatla. Pořádala celorepublikově oblíbené koňské dostihy a fotbalové družstvo se z okresního přeboru a probojovalo až do druhé ligy.| Zdroj: ctk
  • Družstvo vyrábělo jogurty, pneumatiky, počítače i kravíny. Prosperovalo tak, že dováželo zboží tuzexového typu (tuzexové „bony“ umožňovaly nákup nedostupného západního zboží), jež orodávalo ve svých prodejnách Kvatro.
    Družstvo vyrábělo jogurty, pneumatiky, počítače i kravíny. Prosperovalo tak, že dováželo zboží tuzexového typu (tuzexové „bony“ umožňovaly nákup nedostupného západního zboží), jež orodávalo ve svých prodejnách Kvatro.| Zdroj: ctk
  • Slušovice si v letech 1986 až 1987 mohly dovolit stavbu čtyřproudové dálnice, která odklonila dopravu od staré zástavby a prostoru dostihové dráhy.
    Slušovice si v letech 1986 až 1987 mohly dovolit stavbu čtyřproudové dálnice, která odklonila dopravu od staré zástavby a prostoru dostihové dráhy.| Zdroj: ctk
  • Agrokombinát se stal nejdynamičtějším podnikem
v Československu. Došlo až k něčemu v socialismu takřka nemyslitelnému: založil si vlastní banku.
    Agrokombinát se stal nejdynamičtějším podnikem v Československu. Došlo až k něčemu v socialismu takřka nemyslitelnému: založil si vlastní banku.| Zdroj: ctk
  • Vymoženosti slušovického zázraku: výstavní síň.
    Vymoženosti slušovického zázraku: výstavní síň.| Zdroj: ctk
  • Čuba sázel na nejmodernější techniku. Počítače TNS (Ten Náš Systém) vyrábělo jeho JZD Slušovice v letech 1985 až 1989. V tehdejším Československu pro ně neexistovala alternativa.
    Čuba sázel na nejmodernější techniku. Počítače TNS (Ten Náš Systém) vyrábělo jeho JZD Slušovice v letech 1985 až 1989. V tehdejším Československu pro ně neexistovala alternativa.| Zdroj: ctk
  • V prvním kole prezidentské volby Čuba podpořil expremiéra Miloše Zemana, čestného předsedu Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ), v jejíchž barvách byl loni na podzim zvolen do krajského zastupitelstva.
    V prvním kole prezidentské volby Čuba podpořil expremiéra Miloše Zemana, čestného předsedu Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ), v jejíchž barvách byl loni na podzim zvolen do krajského zastupitelstva.| Zdroj: ctk
Vznik JZD Slušovice spadá do roku 1952 – a už v roce 1963 stál v jeho čele František Čuba, který Slušovice postupně dovedl k více než celonárodnímu věhlasu.
„Socialistický zázrak“, jak se družstvu říkalo, měl  promyšlenou skladbu a organizaci.
Obrat slušovického Agrokombinátu v roce 1989, kdy byl na vrcholu, dosáhl sedmi miliard korun při zisku téměř 830 milionů. Obec jen rostla a bohatla. Pořádala celorepublikově oblíbené koňské dostihy a fotbalové družstvo se z okresního přeboru a probojovalo až do druhé ligy.
Družstvo vyrábělo jogurty, pneumatiky, počítače i kravíny. Prosperovalo tak, že dováželo zboží tuzexového typu (tuzexové „bony“ umožňovaly nákup nedostupného západního zboží), jež orodávalo ve svých prodejnách Kvatro.
Slušovice si v letech 1986 až 1987 mohly dovolit stavbu čtyřproudové dálnice, která odklonila dopravu od staré zástavby a prostoru dostihové dráhy.
Agrokombinát se stal nejdynamičtějším podnikem
v Československu. Došlo až k něčemu v socialismu takřka nemyslitelnému: založil si vlastní banku.
Vymoženosti slušovického zázraku: výstavní síň.
Čuba sázel na nejmodernější techniku. Počítače TNS (Ten Náš Systém) vyrábělo jeho JZD Slušovice v letech 1985 až 1989. V tehdejším Československu pro ně neexistovala alternativa.
V prvním kole prezidentské volby Čuba podpořil expremiéra Miloše Zemana, čestného předsedu Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ), v jejíchž barvách byl loni na podzim zvolen do krajského zastupitelstva.