Čeští technologičtí podnikatelé chtějí řešit vzdělávání a dezinformace, stát je dle nich pozadu

1/3
Přehled fotografií
Zavřít
  • Mezi nejčastější překážky, kterým podnikatelé čelí, patří dle průzkumu nechuť spolupracovat se státem a nutnost podnikat v prostředí, které je spojené s korupcí.
    Mezi nejčastější překážky, kterým podnikatelé čelí, patří dle průzkumu nechuť spolupracovat se státem a nutnost podnikat v prostředí, které je spojené s korupcí.| Zdroj: Unsplash
  • „Podnikatelé by uvítali větší podporu ve svém snažení, například prostřednictvím legislativy, která by umožňovala škálovatelné inovace za pomoci nejmodernějších technologií, jakými jsou blockchain, umělá inteligence nebo drony,“ říká k průzkumu byznysmen David Šiška.
    „Podnikatelé by uvítali větší podporu ve svém snažení, například prostřednictvím legislativy, která by umožňovala škálovatelné inovace za pomoci nejmodernějších technologií, jakými jsou blockchain, umělá inteligence nebo drony,“ říká k průzkumu byznysmen David Šiška.| Zdroj: Vlastní archiv
  • Tři čtvrtiny respondentů se do řešení globálních problémů již snaží zapojit. „Jejich řešení jsou často technologická a škálovatelná, tedy mohou přinášet užitek v globálním měřítku,“ říká Vít Horký. 
    Tři čtvrtiny respondentů se do řešení globálních problémů již snaží zapojit. „Jejich řešení jsou často technologická a škálovatelná, tedy mohou přinášet užitek v globálním měřítku,“ říká Vít Horký. | Zdroj: Vlastní archiv
Mezi nejčastější překážky, kterým podnikatelé čelí, patří dle průzkumu nechuť spolupracovat se státem a nutnost podnikat v prostředí, které je spojené s korupcí.
„Podnikatelé by uvítali větší podporu ve svém snažení, například prostřednictvím legislativy, která by umožňovala škálovatelné inovace za pomoci nejmodernějších technologií, jakými jsou blockchain, umělá inteligence nebo drony,“ říká k průzkumu byznysmen David Šiška.
Tři čtvrtiny respondentů se do řešení globálních problémů již snaží zapojit. „Jejich řešení jsou často technologická a škálovatelná, tedy mohou přinášet užitek v globálním měřítku,“ říká Vít Horký.