Řecko míří k proevropské vládě, radikálové uznali porážku

1/6
Přehled fotografií
Zavřít
  • V Řecku se dnes konají předčasné parlamentní volby, na jejichž výsledek s napětím čeká celá Evropa.
    V Řecku se dnes konají předčasné parlamentní volby, na jejichž výsledek s napětím čeká celá Evropa.| Zdroj: ctk
  • Jde v nich totiž o osud společné evropské měny. O většinu v parlamentu bojují proevropské strany, ale také uskupení, která jednoznačně odmítají úsporná opatření, jež EU krizí zmítanému Řecku ordinuje.
    Jde v nich totiž o osud společné evropské měny. O většinu v parlamentu bojují proevropské strany, ale také uskupení, která jednoznačně odmítají úsporná opatření, jež EU krizí zmítanému Řecku ordinuje.| Zdroj: ctk
  • O 300 poslaneckých křesel nyní bojuje 21 politických subjektů. Odvolil i lídr strany PASOK Evangelos Venizelos.
    O 300 poslaneckých křesel nyní bojuje 21 politických subjektů. Odvolil i lídr strany PASOK Evangelos Venizelos.| Zdroj: ctk
  • Volil i Alexis Tsipras, šéf Koalice radikální levice (SYRIZA), která odmítá pokračovat v rozpočtových škrtech.
    Volil i Alexis Tsipras, šéf Koalice radikální levice (SYRIZA), která odmítá pokračovat v rozpočtových škrtech.| Zdroj: ctk
  • V Řecku je zvykem, že starší voliči hlasují ráno, zatímco mladší ročníky, které často podporují radikální levici, chodí hlasovat později.
    V Řecku je zvykem, že starší voliči hlasují ráno, zatímco mladší ročníky, které často podporují radikální levici, chodí hlasovat později.| Zdroj: ctk
  • Výsledky průzkumů mezi voliči po odevzdání hlasů mají být zveřejněny po uzavření volebních místností v 18:00 SELČ, průběžné oficiální výsledky se očekávají kolem 20:30.
    Výsledky průzkumů mezi voliči po odevzdání hlasů mají být zveřejněny po uzavření volebních místností v 18:00 SELČ, průběžné oficiální výsledky se očekávají kolem 20:30.| Zdroj: ctk
V Řecku se dnes konají předčasné parlamentní volby, na jejichž výsledek s napětím čeká celá Evropa.
Jde v nich totiž o osud společné evropské měny. O většinu v parlamentu bojují proevropské strany, ale také uskupení, která jednoznačně odmítají úsporná opatření, jež EU krizí zmítanému Řecku ordinuje.
O 300 poslaneckých křesel nyní bojuje 21 politických subjektů. Odvolil i lídr strany PASOK Evangelos Venizelos.
Volil i Alexis Tsipras, šéf Koalice radikální levice (SYRIZA), která odmítá pokračovat v rozpočtových škrtech.
V Řecku je zvykem, že starší voliči hlasují ráno, zatímco mladší ročníky, které často podporují radikální levici, chodí hlasovat později.
Výsledky průzkumů mezi voliči po odevzdání hlasů mají být zveřejněny po uzavření volebních místností v 18:00 SELČ, průběžné oficiální výsledky se očekávají kolem 20:30.