Alžírský zásah má své odpůrce i příznivce

1/10
Přehled fotografií
Zavřít
  • Únos pracovníků v Alžírsku a smrt části rukojmích znovu rozvířila diskuze o boji s terorismem. Představitelé Spojených států slíbili, že po příslušnících Al-Káidy půjdou, ať se pokusí schovat kdekoli.
    Únos pracovníků v Alžírsku a smrt části rukojmích znovu rozvířila diskuze o boji s terorismem. Představitelé Spojených států slíbili, že po příslušnících Al-Káidy půjdou, ať se pokusí schovat kdekoli.| Zdroj: ctk
  • Událost vzbudila i debaty o alžírském zásahu. Některé domovské země zajatců se pozastavily nad tím, že místní armáda jednala na vlastní pěst.
    Událost vzbudila i debaty o alžírském zásahu. Některé domovské země zajatců se pozastavily nad tím, že místní armáda jednala na vlastní pěst.| Zdroj: ctk
  • Skupina s vazbami na Al-Káidu ve středu zajala přes osm stovek alžírských a zahraničních pracovníků plynárenského podniku u Ajn Amanásu. Většina rukojmích se dostala v pořádku na svobodu.
    Skupina s vazbami na Al-Káidu ve středu zajala přes osm stovek alžírských a zahraničních pracovníků plynárenského podniku u Ajn Amanásu. Většina rukojmích se dostala v pořádku na svobodu.| Zdroj: ctk
  • Více než dvě desítky jich však při osvobozovací akci přišly o život, jsou mezi nimi zřejmě hlavně Britové, Norové a Japonci. Armáda prý zabila všech 32 útočníků.
    Více než dvě desítky jich však při osvobozovací akci přišly o život, jsou mezi nimi zřejmě hlavně Britové, Norové a Japonci. Armáda prý zabila všech 32 útočníků.| Zdroj: ctk
  • Teroristická akce byla podle všeho odpovědí na francouzské angažmá v Mali, zahynul při ní jeden Francouz.
    Teroristická akce byla podle všeho odpovědí na francouzské angažmá v Mali, zahynul při ní jeden Francouz.| Zdroj: ctk
  • „Tento útok je novou připomínkou hrozby, kterou představuje Al-Káida a další násilné extremistické skupiny v severní Africe. Budeme úzce spolupracovat se všemi našimi partnery, abychom mor terorismu v regionu vymýtili,“ prohlásil americký prezident Barack Obama. Občané USA byli mezi zadrženými rovněž, zatím se hovoří o jednom mrtvém.
    „Tento útok je novou připomínkou hrozby, kterou představuje Al-Káida a další násilné extremistické skupiny v severní Africe. Budeme úzce spolupracovat se všemi našimi partnery, abychom mor terorismu v regionu vymýtili,“ prohlásil americký prezident Barack Obama. Občané USA byli mezi zadrženými rovněž, zatím se hovoří o jednom mrtvém.| Zdroj: ctk
  • Ve stejném duchu se vyjádřil i britský premiér David Cameron. Během osvobozovací akce ale zdůraznil zklamání nad tím, že alžírské bezpečnostní síly s jeho zemí operaci nekonzultovaly. Japonci dokonce vyzvali vládu k ukončení zásahu.
    Ve stejném duchu se vyjádřil i britský premiér David Cameron. Během osvobozovací akce ale zdůraznil zklamání nad tím, že alžírské bezpečnostní síly s jeho zemí operaci nekonzultovaly. Japonci dokonce vyzvali vládu k ukončení zásahu.| Zdroj: ctk
  • Země, která v devadesátých letech prošla krvavou občanskou válkou, si za tvrdým postojem vůči teroristům stojí.
    Země, která v devadesátých letech prošla krvavou občanskou válkou, si za tvrdým postojem vůči teroristům stojí.| Zdroj: ctk
  • Podle něj navíc hrozilo riziko, že teroristé odvlečou zajatce do odlehlých částí pouště a budou chtít vyjednávat. Další experti vysvětlují, že je pro Alžírsko cizí vojenská přítomnost na jeho území zcela nepřijatelná.
    Podle něj navíc hrozilo riziko, že teroristé odvlečou zajatce do odlehlých částí pouště a budou chtít vyjednávat. Další experti vysvětlují, že je pro Alžírsko cizí vojenská přítomnost na jeho území zcela nepřijatelná.| Zdroj: ctk
  • Alžírska se jednoznačně zastal francouzský prezident François Hollande, podle něhož zvolilo nejvhodnější postup, jelikož za dané situace nebylo možné s útočníky vyjednávat.
    Alžírska se jednoznačně zastal francouzský prezident François Hollande, podle něhož zvolilo nejvhodnější postup, jelikož za dané situace nebylo možné s útočníky vyjednávat.| Zdroj: ctk
Únos pracovníků v Alžírsku a smrt části rukojmích znovu rozvířila diskuze o boji s terorismem. Představitelé Spojených států slíbili, že po příslušnících Al-Káidy půjdou, ať se pokusí schovat kdekoli.
Událost vzbudila i debaty o alžírském zásahu. Některé domovské země zajatců se pozastavily nad tím, že místní armáda jednala na vlastní pěst.
Skupina s vazbami na Al-Káidu ve středu zajala přes osm stovek alžírských a zahraničních pracovníků plynárenského podniku u Ajn Amanásu. Většina rukojmích se dostala v pořádku na svobodu.
Více než dvě desítky jich však při osvobozovací akci přišly o život, jsou mezi nimi zřejmě hlavně Britové, Norové a Japonci. Armáda prý zabila všech 32 útočníků.
Teroristická akce byla podle všeho odpovědí na francouzské angažmá v Mali, zahynul při ní jeden Francouz.
„Tento útok je novou připomínkou hrozby, kterou představuje Al-Káida a další násilné extremistické skupiny v severní Africe. Budeme úzce spolupracovat se všemi našimi partnery, abychom mor terorismu v regionu vymýtili,“ prohlásil americký prezident Barack Obama. Občané USA byli mezi zadrženými rovněž, zatím se hovoří o jednom mrtvém.
Ve stejném duchu se vyjádřil i britský premiér David Cameron. Během osvobozovací akce ale zdůraznil zklamání nad tím, že alžírské bezpečnostní síly s jeho zemí operaci nekonzultovaly. Japonci dokonce vyzvali vládu k ukončení zásahu.
Země, která v devadesátých letech prošla krvavou občanskou válkou, si za tvrdým postojem vůči teroristům stojí.
Podle něj navíc hrozilo riziko, že teroristé odvlečou zajatce do odlehlých částí pouště a budou chtít vyjednávat. Další experti vysvětlují, že je pro Alžírsko cizí vojenská přítomnost na jeho území zcela nepřijatelná.
Alžírska se jednoznačně zastal francouzský prezident François Hollande, podle něhož zvolilo nejvhodnější postup, jelikož za dané situace nebylo možné s útočníky vyjednávat.