Berlínský konzulát USA evakuovali kvůli obavám z chemického útoku
6
/
6
Přehled fotografií
Zavřít
Německé pohotovostní složky dnes evakuovaly americký konzulát v berlínské okrajové čtvrti Dahlem, poté co začaly mít tři zaměstnankyně náhle potíže s dýcháním. Informoval o tom server Spiegel Online, podle něhož jeden z návštěvníků konzulátu čelí podezření, že do budovy vnesl jedovatou chemikálii. (Foto ČTK)
|
Zdroj: ctk
Na televizních záběrech bylo vidět záchranáře ve speciálních ochranných oblecích, jak vstupují do objektu, před nímž čekali jeho zaměstnanci. Pracovnicím části amerického zastupitelství, v níž se zpracovávají žádosti o víza, se udělalo nevolno, když jedna z nich dostala do rukou podezřelé dokumenty. Cítila pak prý kovovou chuť v ústech. (Foto ČTK)
|
Zdroj: ctk
Podle policie do budovy dopoledne vešel z Albánie pocházející podezřelý muž, který zaměstnankyním předložil svůj pas. Ten po evakuaci zkoumali odborníci. Prověřili poté celou budovu, ale podle agentury AP v ní žádné nebezpečné látky nenašli. (Foto ČTK)
Zatímco americké velvyslanectví leží v samém centru Berlína vedle Braniborské brány, dnes evakuovaná konzulární sekce se nachází na jihozápadě metropole. (Foto ČTK)
|
Zdroj: ctk
Na amerických zastupitelských úřadech v zahraničí panují v současnosti zvýšená bezpečnostní opatření kvůli násilnostem, které v posledních dnech propukly například v Jemenu, Egyptě nebo Libyi, kde lidé protestovali proti filmu údajně znevažujícímu proroka Mohameda. (Foto ČTK)
|
Zdroj: ctk
V Libyi byl během demonstrací zabit i velvyslanec Spojených států a tři další američtí diplomaté. (Foto ČTK)
|
Zdroj: ctk
Zavřít