Burzy - Evropské akcie jsou po týdnu opět v plusu. Americké očekávají další propad | E15.cz

Evropské akcie jsou po týdnu opět v plusu. Další výprodej může přijít, varují analytici

Burza, Frankfurt - ilustrační foto
Burza, Frankfurt - ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

sou

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Evropské akcie jsou ve středu po sedmi dnech propadů opět v zelených číslech. Povzbudil je k tomu včerejší výkon amerických indexů. Další výprodej akcií ale ještě může přijít, varují analytici.

Celoevropská burza STOXX 600 zahrnující celkem 600 akciových titulů ze sedmnácti evropských zemí, si v odpoledních hodinách připsala jedno procento. K začátku týdne ale index stále ztrácí zhruba 12 bodů, což je přibližně 3,2 procenta.

"Akciové trhy prudce vzrostly, stále ale vidíme přetrvávající nedůvěru. Investoři nevědí, zda by se měli vracet na trhy, nebo čekat, jestli ceny akcií ještě neklesnou," řekl Joshua Mahony, analytik trhu společnosti IG.

Britský index FTSE ve středu roste o více než jedno procento a trochu pomaleji roste i německý DAX. Ještě lépe než zmíněné burzy si vede pražská burza, která roste o zhruba 1,5 procenta. Přesto se analytici shodují, že další výprodej akcií není zažehnán.

"Zatím je příliš brzy na to si namlouvat, že by aktuální růst mohl znamenat konec mimořádného záchvatu slabosti," řekl pro Reuters Michael Hewson, hlavní analytik trhu ze společnosti CMC Markets UK.

To potvrzují i americké futures (uzavřené obchody k budoucímu datu za předem stanovených podmínek), které věští další propad. Například futures na Dow Jones Industrial Average byly odpoledně o 0,5 procenta nižší než při zahájení obchodování.

Autor: sou

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah