Daně 2023 kompletně – přiznání, návody, formuláře, odvody | E15.cz

FinExpert

Daňové přiznání

Daňové přiznání za rok 2022 musí v roce 2023 podat všichni živnostníci, podnikatelé i někteří zaměstnanci a studenti, kteří mají více brigád nebo při studiu podnikají jako OSVČ. Povinnost se týká všech, kteří nejsou osvobozeni od daně z příjmu. Projděte si našeho aktuálního průvodce pro daňové přiznání za uplynulý rok 2022. Přečtěte si i náš článek shrnující všechny důležité informace potřebné pro daňové přiznání 2023 pro OSVČ.

Termín pro odevzdání daňového přiznání za rok 2023 byl stanoven na 3. dubna 2023. Pokud hodláte podat daňové přiznání elektronicky, máte o měsíc déle. K daňovému přiznání patří i daňové slevy, mimo jiné i sleva na poplatníka nebo sleva na manželku nebo manžela.

Pokud vlastníte nemovitost, přečtěte si náš speciál jak správně účtovat daň z nemovitosti. S podáním daňového přiznání vám pomůžou i některé naše kalkulačky a formuláře.

Do 10. ledna 2023 mohou také živnostníci ještě vstoupit do režimu paušální daně. OSVČ by měly mít přehled o tom, jaké je třeba platit zálohy na zdravotní pojištění a sociální pojištění v roce 2023.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video