Kofola nabídne akcie na pražské a varšavské burze všem zájemcům | e15.cz

Kofola nabídne akcie na pražské a varšavské burze všem zájemcům

Kofola
Kofola
• 
ZDROJ: Kofola

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nápojářská Kofola nabídne v prosinci na pražské a varšavské burze své akcie všem zájemcům. V nabídce bude až 275 tisíc nových akcií a 825 tisíc akcií od jednoho z akcionářů.

Finanční ředitel skupiny Kofola Daniel Buryš uvedl, že přípravy na uvedení Kofoly na pražskou burzu vrcholí, a pokud situace na kapitálových trzích dovolí, měla by se nabídka uskutečnit ještě letos, nebo začátkem příštího roku. „Nabídka akcií se bude skládat z veřejné nabídky v České republice, Polsku, na Slovensku. Celkově se bude skládat z až 275.000 nově vydaných akcií a až 825 tisíc existujících akcií nabídnutých k prodeji jedním ze stávajících akcionářů, společností CED Group S.a.r.l.,“ uvedla mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová.

Kofola letos své sídlo přestěhovala z Polska do České republiky, do Ostravy. V říjnu oznámila, že společnost Kofola ČeskoSlovensko navýší svůj základní kapitál ze současných dvou milionů korun na 2,2 miliardy korun. Má se tak stát vydáním 22 milionů nových akcií, přičemž každá bude mít nominální hodnotu 100 korun.

Samaras: Kofola a ostatní značky v našem portfoliu vždy stály a budou stát na emocích a na respektu k lokálním zvyklostem

„Kofola a ostatní značky v našem portfoliu vždy stály a budou stát na emocích a na respektu k lokálním zvyklostem. Mám proto velkou radost, že se na budoucnosti Kofoly budou moci podílet i naši spotřebitelé, kteří kofolí nápoje dobře znají a mají je rádi,“ komentoval nabídku akcií generální ředitel Kofoly Jannis Samaras.

Skupině Kofola letos vzrostl za první tři čtvrtletí prodej meziročně o 16,3 procenta na 5,56 miliardy korun. Jde o nejlepší výsledek v historii skupiny. Skupina má osm výrobních závodů, působí v Polsku, České republice, na Slovensku, ve Slovinsku a v Rusku. Zaměstnává 2300 lidí, z toho zhruba 700 v Česku. K výrobkům firmy Kofola vedle stejnojmenného nápoje patří ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Chito, Top Topic nebo Citro Cola.

V březnu Kofola koupila slovinského producenta minerálních vod Radenska a v červnu její zástupci podepsali smlouvu, jejímž prostřednictvím firma získá firma čtyřicetiprocentní podíl v druhém největším producentovi nealkoholických nápojů na Slovensku, skupině Water Holding. Většinovým vlastníkem Kofoly je společnost KSM Investment, která patří rodině Samarasů, jež značku Kofola po roce 1990 oživila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah