Kofola stanovila konečnou cenu, jedna akcie vyjde na 510 korun | E15.cz

Kofola stanovila konečnou cenu, jedna akcie vyjde na 510 korun

Kofola stanovila konečnou cenu, jedna akcie vyjde na 510 korun
Kofola
• 
ZDROJ: Kofola

ČTK

Konečná cena za jednu akcii nápojářské společnosti Kofola činí 510 korun, oznámila firma před středečním vstupem na pražskou burzu. Zároveň uvedla, že akcionáři se rozhodli nabídnout na burze milion a půl akcií, což je více, než původně plánovali.

Jeden ze stávajících akcionářů Kofoly, firma CED Group ovládaná polskou investiční skupinou Enterprise Investors, se rozhodl prodat 1,225 milionu akcií. To je skoro o polovinu více, než zamýšlela před oznámením úpisu. Sama Kofola pak navyšuje základní kapitál o dalších 275 tisíc nových akcií.

Více než čtvrt milionů akcií Kofoly už si objednali retailoví zákazníci. Jejich poptávku hodlá firma upokojit v plné výši. U institucionálních investorů firma přikročila ke krácení objednávek. Více než 2100 akcií chce Kofola nabídnout svým zákazníkům v rámci vánoční kampaně.

Skupině se daří

Společnost Kofola letos své sídlo přestěhovala z Polska do Česka, do Ostravy. V říjnu oznámila, že společnost Kofola ČeskoSlovensko navýší svůj základní kapitál ze současných dvou milionů korun na 2,2 miliardy korun. Má se tak stát vydáním 22 milionů nových akcií, přičemž každá bude mít nominální hodnotu 100 korun.

Skupině Kofola letos vzrostl za tři čtvrtletí prodej meziročně o 16,3 procenta na 5,56 miliardy korun. Jde o nejlepší výsledek skupiny. Má osm výrobních závodů, působí v Polsku, ČR, na Slovensku, ve Slovinsku a v Rusku.

Zaměstnává 2300 lidí, z toho zhruba 700 v Česku. K výrobkům firmy Kofola vedle stejnojmenného nápoje patří ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Chito, Top Topic nebo Citro Cola. Většinovým vlastníkem Kofoly je společnost KSM Investment, která patří rodině Samarasů, jež značku Kofola po roce 1990 oživila.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!