Aeroflot založil kvůli sankcím nového nízkonákladového přepravce | E15.cz

Aeroflot založil kvůli sankcím nového nízkonákladového přepravce

Aeroflot založil kvůli sankcím nového nízkonákladového přepravce
Airbus aerolinek Aeroflot
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Axel Schwenke

ČTK

Vlajkový ruský letecký dopravce Aeroflot založil novou nízkonákladovou společnost, neboť jeho dceřiná firma Dobroljot kvůli západním sankcím proti Rusku zastavila činnost. Nové aerolinky nesou název Bjudžetnyj pěrevozčik (Dopravce s nízkými náklady), informovala zahraniční média.

Šéf státem ovládaného Aeroflotu Vitalij Saveljev tento krok avizoval už na konci srpna. Nový přepravce by měl nahradit nízkonákladový Dobroljot, který se v červenci ocitl na seznamu sankcionovaných firem, když členské státy Evropské unie schválily nové hospodářské sankce proti Rusku v souvislosti s jeho sporným postupem v ukrajinské krizi.

Aeroflot, který podobně jako například francouzsko-nizozemská skupina Air France-KLM nebo České aerolinie patří do aliance leteckých společností SkyTeam, má v nové firmě stoprocentní podíl.

Dobroljot provozoval mimo jiné linky na ukrajinský poloostrov Krym, který v březnu anektovalo Rusko. Fungoval šest týdnů. V Rusku, kde veškeré pokusy o provozování nízkonákladových aerolinek doposud selhávaly, byl podle agentury AFP považován za projekt velkého významu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.