Soukromníci si pořídili nejvíce tryskáčů za deset let | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Světoví boháči si pořídili nejvíce tryskáčů za deset let

bo, ČTK

O patnáct procent stoupl loni meziroční celosvětový odbyt privátních proudových letadel. Výrobci prodali 809 těchto strojů. Přírůstek je dán silnou poptávkou po nových modelech, uvedlo sdružení výrobců letecké techniky GAMA. V roce 2018 přitom celosvětový odbyt privátních tryskáčů vzrostl meziročně jen o téměř čtyři procenta na 703 strojů.

Do kategorie letadel business jet se obvykle zahrnují menší proudová letadla určená soukromým osobám či společnostem k neveřejné letecké přepravě. Zákazníci loni poptávali nové modely výrobců Bombardier a divize Gulfstream Aerospace patřící společnosti General Dynamics. Ti nabízejí stroje vybavené postelemi a horkými sprchami.

Největší trh pro privátní proudová letadla tvořila loni s podílem 67,1 procenta ze všech dodávek Severní Amerika následovaná Evropou. Z jednotlivých firem měl největší podíl na trhu Gulfstream, který loni dodal letadla za téměř 7,9 miliardy dolarů, tedy necelých 183 miliard korun. Za ním následoval s dodávkami za 5,7 miliardy dolarů kanadský Bombardier.

Stud z létání se bohatých netýká. Poptávku po soukromých tryskáčích čeká strmý růst

Autor: bo, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!