CzechInvest schválil pobídky za pětadvacet miliard korun | E15.cz

CzechInvest schválil pobídky za pětadvacet miliard korun

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Dominik Bachurek, E15

lem

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Agentura CzechInvest podporující investice v České republice loni schválila investiční pobídky ve výši překračující pětadvacet miliard korun. „Za rok 2014 eviduje agentura CzechInvest 136 schválených žádostí o udělení investičních pobídek. Z toho osmatřicet žádostí bylo podáno ještě v roce 2013 a 98 v roce 2014,“ uvedla mluvčí agentury CzechInvest Petra Menclová.

Česko je úspěšné zejména v posilování pozic firem, které již na jejím území podnikají. „Ve 129 případech je zemí původu žadatele Česká republika, tedy jedná se buď o tuzemskou firmu, či firmu, která v minulosti přišla ze zahraničí, avšak na českém trhu už nějakou dobu působí. Jen v sedmi případech se jedná o čistě nový zahraniční investiční projekt,“ upřesnila Petra Menclová. Loňský rok byl ve znamení nárůstu schválených pobídek. V roce 2013 jich získalo souhlas jen pětadevadesát, což bylo nejméně za posledních deset let.

Autor: lem

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.