J&T stoupl zisk o 90 procent, díky prodeji majetku a akvizici Poštové banky | E15.cz

J&T stoupl zisk o 90 procent, díky prodeji majetku a akvizici Poštové banky

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: jtbank.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česko-slovenské investiční skupině J&T Finance Group stoupl loni čistý zisk meziročně o 90 procent na 90,3 milionu eur (asi 2,51 miliardy korun). Vedle stabilních výsledků J&T Banky a akvizice Poštové banky měl na zisk vliv také prodej nebankovních aktivit do nově vzniklého holdingu J&T Private Equity Group.

Bilanční suma J&T Finance Group stoupla o 45 procent na 8,4 miliardy eur (233,4 miliardy korun). Zároveň ve druhé polovině roku došlo k navýšení kapitálu ze strany akcionářů o 192 milionů eur (5,33 miliardy korun). Hodnota vlastního kapitálu tak koncem roku 2013 činila 1,01 miliardy eur (28,06 miliardy korun).

Ke konci roku evidovala skupina J&T Finance Group 64procentní nárůst klientských vkladů na úroveň 6,45 miliardy eur (179,3 miliardy korun). K tomu jí dopomohly pozitivní výsledky privátní J&T Banky, jejíž zisk v roce 2013 činil 1,07 miliardy korun a bilanční suma přesáhla úroveň 110 miliard korun (nárůst o 25 procent).

Dokončením akvizice 88procentního podílu Poštové banky k 1. červenci 2013 rozšířila skupina portfolio poskytovaných produktů o drobnou klientelu a výrazně navýšila klientský kmen. Tento krok se pak také projevil v konsolidovaném zisku skupiny, do nějž je zahrnut zisk skupiny Poštové banky za druhé pololetí loňského roku 29 milionů eur (806,2 milionu korun).

Skupina J&T se zaměřuje na poskytování služeb spojených s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Své služby rozvíjí především na trzích České a Slovenské republiky, Chorvatska a Ruské federace.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah