UniCredit Bank klesl letos zisk o pětinu na 1,3 miliardy | E15.cz

UniCredit Bank klesl letos zisk o pětinu na 1,3 miliardy

Unicredit Bank
Unicredit Bank
• 

ČTK

Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala v letošním 1. čtvrtletí čistý zisk 1,3 miliardy korun, což je meziroční pokles o pětinu. Celková aktiva banky stoupla o více než 16,5 procenta na více než 625 miliard korun.

„Hospodářský výsledek za první čtvrtletí je v souladu s vývojem ziskovosti bankovního sektoru v prostředí nízkých úrokových sazeb. Nejvýraznější pokles ve výnosech jsme zaznamenali v obchodování na finanční trzích, kde loňské čtvrtletí bylo v porovnání s letošním velmi silné,“ uvedl generální ředitel banky Jiří Kunert.

V drobném bankovnictví banka podle něj pokračuje ve vývoji nových produktů a digitálních inovací ve spotřebitelském financování, což se odráží ve dvouciferném růstu půjček a hypoték. Stejné tempo drží i v úvěrování malých a středních firem. „Dobrý start tohoto roku se projevil i ve více než pětinovém nárůstu financované hodnoty vozidel poskytovaného našimi leasingovými firmami,“ dodal Kunert. Letos se podle něj bude banka dále soustředit na rozvoj elektronických distribučních kanálů.

Objem úvěrů UniCredit Bank se zvýšil o 5,5 procenta na 368 miliard korun. Objem vkladů vzrostl o 14,2 procenta na 375 miliard korun. Čistý výnos z úroků se snížil na 2,511 miliardy korun, čisté výnosy z poplatků a provizí pak meziročně klesly na 925 milionů korun.

Ředitel: Udržujeme solidní základnu čistého výnosu z úroků

„Podle mezinárodních účetních standardů jsme v prvním čtvrtletí zaúčtovali náklady na příspěvek do Rezolučního fondu a Fondu pojištění vkladů. Při očištění vlivu povinného příspěvku zisk mírně klesl o 4,2 procenta. Přes přetrvávající prostředí nízkých úrokových sazeb udržujeme solidní základnu čistého výnosu z úroků. Náklady na úvěrové riziko klesly na 172 milionů korun, což odráží kvalitu portfolia a silné makroekonomické prostředí,“ uvedl finanční ředitel banky Gregor Hofstaetter-Pobst.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.