VIG klesl zisk o necelou pětinu, sráží jej nízké sazby | E15.cz

VIG klesl zisk o necelou pětinu, sráží jej nízké sazby

VIG
VIG
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakouské pojišťovně Vienna Insurance Group (VIG) klesl v prvním pololetí čistý zisk o 17,5 procenta na 201,3 milionu eur (5,4 miliardy korun). Za poklesem jsou zejména nízké úrokové sazby, uvedla pojišťovna, která působí i v České republice a s jejímiž akciemi se obchoduje na pražské burze.

„Za cíl jsme si stanovili zdvojnásobení loňského zisku na 400 milionů eur, což znamená, že našim pololetním výsledkem jsme úspěšně v kurzu. A to i navzdory skutečnosti, že stále přetrvává fáze nízkého úročení, což nadále negativně ovlivňuje náš finanční výsledek,“ komentovala výsledky generální ředitelka VIG Elisabeth Stadlerová.

Na pojistném vybrala VIG v prvním pololetí 4,93 miliardy eur (133,1 miliardy korun), což je meziroční nárůst o 0,4 procenta. Na mnoha trzích je celkový objem pojistného nadále ovlivněn restriktivní politikou v oblasti jednorázově placeného životního pojištění. Po očištění o tuto oblast činí nárůst pojistného za prvních šest měsíců 4,5 procenta.

Přečtěte si:

S výjimkou Polska, kde pokračující redukce v oblasti jednorázově placeného životního pojištění vedla spolu s dalšími vlivy ke snížení objemu pojistného, zaznamenala VIG v Maďarsku růst pojistného o 15,4 procenta, Chorvatsku o 6,2 procenta a Srbsku o 12,1 procenta. Výsledky za Českou republiku VIG nezveřejnila.

VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří zhruba 50 společností ve 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje také na pražské burze. V Česku VIG působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah