VIG loni zvýšila rekordně zisk a navrhuje vyšší dividendu | E15.cz

VIG loni zvýšila rekordně zisk a navrhuje vyšší dividendu

VIG
VIG
• 
ZDROJ: vig

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Konsolidovaný zisk pojišťovací skupiny VIG za rok 2011 dosáhl výše 559 milionů eur před zdaněním, což odpovídá meziročnímu růstu o 10 procent.

Na základě dobrých výsledků za rok 2011 navrhlo představenstvo společnosti vyplatit dividendu ve výši 1,1 eura na akcii, což znamená meziroční desetiprocentní nárůst.

Dividendový výnos tak při dnešní ceně činí 3,3 procenta. Co se týká výhledu na letošní rok, společnost uvedla, že se bude soustředit na organický růst a zvyšování ziskovosti na kombinované bázi. S ohledem na zneklidňující situaci na evropských trzích ale skupina očekává kvůli utlumené poptávce v zásadě stagnující příjmy.

Vývoj akcií skupiny VIG na pražské burze

Graf 29. 3. 2012. Autor: nosek.mn@gmail.com

„I přes čistý zisk pod očekáváním trhu společnost splnila svou celoroční prognózu na úrovni zisku před zdaněním a v souladu s očekáváními navýšila dividendu. Společnost také v souladu s odhady poskytla spíše konzervativní výhled pro letošní rok. Celkově nové informace hodnotíme jako neutrální,“ uvedl Tomáš Tomčány ze společnosti Patria Finance.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.