Renault opět přetváří historii s novým modelem Espace | E15.cz

Renault opět přetváří historii s novým modelem Espace

.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Legendární model Espace je často označován za tvůrce segmentu jednoprostorových vozů v 80. letech 20. Století. Tehdy přišel Renault s revoluční koncepcí vozu a nabídl evropským rodinám do té doby nevídaný prostor a pohodlí. Z toho také pravděpodobně pramení název Espace, což znamená ve francouzštině prostor.

Design ve znamení několika segmentů

Individualita od komfortní po sportovní jízdu

Zajímavou novinku představuje systém Renault Multi-Sense®. S jeho pomocí lze zvolit z 5 režimů chování vozu, ovlivňující jízdní vlastnosti jako nastavení podvozku 4Control s aktivně řízenou natáčecí zadní nápravou nebo tuhost tlumičů, i komfortní funkce jako masážní sedadla nebo ambientní osvětlení interiéru. Pomyslnou třešničkou na dortu je individuální režim, ve kterém můžete každou z 10 vlastností nastavit zcela podle svých představ. A to vše pohodlně na 8,7“ velkém dotykovém display multimediálního systému R-Link 2 s on-line připojením, který zvládá gesta jako soudobé smartphony.

Výjimečné pocity pak vzbuzuje vrcholná verze Initiale Paris s elektricky nastavitelnými sedačkami do 8 směrů s možností prodloužení sedáku, které jsou vyvedené v kůži Nappa. Pro tuto verzi naleznete také exkluzivní metalický lak černá Améthyste, který za různých světlených podmínek odkrývá fialový nádech. V sérii této verze je i Bose® Sound systém s 12 reproduktory a neobvyklou funkcí Active Noise Control, která za pomoci reproduktorů pomáhá vyrušit nežádoucí nízkofrekvenční hluky v kabině.

Bohatší a přesto lehčí

Při pohledu do ceníku zjistíte, že nová generace vozu Espace je mnohem bohatší o asistenční a bezpečnostní systémy jako například sledování mrtvého úhlu, rozpoznávání dopravních značek, varování před opuštěním jízdního pruhu nebo adaptivní tempomat s head-up displayem. Stejně tak umí s drobnou pomocí samočinně zaparkovat díky asistenci 360° senzorů a od první úrovně výbavy nabízí full led světlomety LED Pure Visison® nebo prosklenou střechu.

Všechny tyto novinky ovšem nepřichází na vrub hmotnosti vozu. Ta je o celých 250 kg nižší, což představuje 13 % hmotnosti vozu. Oproti předchozí generaci je vůz dynamičtější a úspornější, má o 1,2 kg hmotnosti na kW výkonu méně. Spotřeba dieselového motoru Energy dCi 130 v kombinovaném cyklu začíná na 4,5 l na 100 km. Pokud nejste zatížení na spotřebu, ale preferujete radši výkon, máte k dispozici benzínový motor Energy TCe 200 spojený se 7 stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou EDC, který zrychlí z 0 na 100 km za 8,6 s. Stejně tak je k dispozici dvojitě přeplňovaný dieselový Energy dCi 160, v nabídce také s převodovkou EDC a točivým momentem 380 Nm.

Nový Renault Espace lze na Českém trhu pořídit od 769 000 Kč, vrcholná verzi Initiale Paris začíná s benzínovým motorem o výkonu 200 k na 1 009 900 Kč. Stejně tak můžete využít značkového financování Renault Finance a například produktu 103 %, kdy pro určitou délku splácení a výši akontace přeplatíte pouze 3 % z ceny vozu.

www.renault.cz

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah