Legendární basketbalista Jordan prodává klub NBA Charlotte Hornets, který vlastnil 13 let

Legendární basketbalista Michael Jordan koupil klub ze Severní Karolíny v roce 2010 údajně za 275 milionů dolarů.

Legendární basketbalista Michael Jordan koupil klub ze Severní Karolíny v roce 2010 údajně za 275 milionů dolarů. Zdroj: Profimedia

Jeden z nejslavnějších basketbalistů historie - Američan Michael Jordan dokončuje prodej svého většinového podílu v klubu NBA Charlotte Hornets. Menšinový podíl v týmu, který vlastnil třináct let, si ponechá. Hornets v pátek na svém webu uvedli, že Jordan prodává většinu akcií skupině kupců v čele s Gabem Plotkinem a Rickem Schnallem.

Plotkin měl v Charlotte menšinový podíl a Schnall je spolumajitelem jiného klubu NBA Atlanta Hawks. Dohodu musí ještě schválit rada guvernérů soutěže. Jordan koupil klub ze Severní Karolíny v roce 2010 údajně za 275 milionů dolarů, skoro šest miliard korun. Stal se tak prvním bývalým hráčem v roli majoritního vlastníka klubu a také dosud jediným černošským majitelem v NBA.

Podle ESPN má nyní klub hodnotu tři miliardy dolarů. Loni v prosinci koupil Mat Ishbia tým Phoenix Suns za čtyři miliardy. Šestinásobný vítěz NBA s Chicagem a dvojnásobný olympijský šampion Jordan by měl i nadále v Charlotte pracovat a v červenci bude dohlížet na začátek trhu s volnými hráči.

Zatímco na hřišti Jordan sbíral úspěchy, s Hornets se jich nedočkal. Tým se během jeho působení jen dvakrát probojoval do play off a pokaždé vypadl už v prvním kole.

Saúdský korunní princ si koupil anglický fotbalový klub Newcastle United:

Video placeholde
Strčí do kapsy majitele klubů v Premier League: princ, který ovládá Newcastlu United • Videohub