Akční ceny stále klamou zákazníky, ČOI rozdala pokuty v polovině kontrol | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Akční ceny stále klamou zákazníky, ČOI rozdala pokuty v polovině kontrol

Akční ceny stále klamou zákazníky, ČOI rozdala pokuty v polovině kontrol
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

pav

Před začátkem letní sezony se velcí i malí obchodníci tradičně snažili lákat spotřebitele k nákupům akčními slevami a výprodejem zimního a jarního zboží. Podle inspekce ČOI ale často v těchto případech dochází k porušení zákona o ochraně spotřebitele.

„Za prokázaná porušení bylo ve 2. čtvrtletí 2013 v rámci této kontrolní akce uloženo na 250 pokut dosahujících 4,7 milionu Kč. Téměř v polovině obchodů, které nabízely zboží se slevou nebo za výhodné ceny, byly porušeny povinnosti stanovené zákonem o ochraně spotřebitele. V průběhu více než 700 kontrol byly nedostatky prokázány ve 350 případech. Nejčastěji, a to ve 202 případech, nebylo zboží řádně označeno cenou. Spotřebitel tudíž nevěděl, kolik přesně zaplatí, a koupě mnohdy nebyla tak výhodná, jak se domníval,“ řekl k výsledkům kontrol Vladimír Velčovský, ústřední ředitel ČOI, na webu Finexpert.cz.

Inspektoři prováděli kontroly na celém území České republiky bez ohledu na formu nabídky a prodeje zboží a poskytování služeb, a to včetně kontrol internetových obchodů. Z celkového počtu 725 kontrol bylo prokázáno porušení obecně závazných právních předpisů v 350 případech (tj. téměř v polovině).

Polovina výkupen druhotných surovin je na štíru se zákony

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!