Češi na Světový pohár v hokeji prosázeli necelých 300 milionů | e15.cz

Češi na Světový pohár v hokeji prosázeli necelých 300 milionů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Sázky na Světový pohár v hokeji u sázkových kanceláří v Česku činily zhruba 280 milionů korun. Nejvíce patřilo Fortuně (120 milionů korun) a Tipsportu (115,5 milionu korun). Pro sázkaře šlo o čtvrtou letošní největší akci za fotbalovým Eurem, MS v hokeji a olympiádou v Brazílii. Sázky na fotbalové Euro ve Francii dosáhly téměř dvou miliard korun. Světový pohár skončil v Torontu dnes v noci. Vítězem se stala domácí Kanada, český tým nepostoupil ze skupiny.

"Objem vkladů nakonec dosáhl 120 milionů korun, což mírně předčilo naše očekávání. Ukázalo se, že mezinárodní hokej za účasti nejlepších hráčů světa prostě táhne," sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Klienti Tipsportu vsadili 115,5 milionu korun, což zhruba odpovídá očekávání společnosti. "Ovšem jisti jsme si být nemohli. Poslední světový pohár se hrál v roce 2004, tedy v sázkařském pravěku. Internetové sázení ještě neexistovalo," doplnil mluvčí Tipsportu Václav Sochor. Internetové sázení v Česku funguje od roku 2009. Loni jeho podíl na celkových kurzových sázkách vzrostl na 86,8 procenta.

Chance hlásí tržby 21 milionů korun. "Objem sázek nás mile překvapil, akce se sázkařům zalíbila. Nejvíce sázeli na utkání Kanada - Česko (6:0). Zápas USA proti výběru Evropy (0:3) jim přinesl největší zklamání a naopak nejvíce vydělali na semifinále Kanada - Rusko (5:3)," dodala mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Tipsport, Fortuna a Chance drží v Česku podle údajů asociace Apkurs, která tyto společnosti sdružuje, 92 procent na trhu kurzových sázek. Ostatní firmy výši tržeb za jednotlivé akce obvykle nezveřejňují. Dá se však předpokládat, že celkové sázky na Světový pohár dosáhly zhruba 280 milionů korun.

"Celkové sázky ještě mohl navýšit případný třetí finálový zápas, zájem by zvedl také postup Česka ze skupiny, což se ale bohužel nestalo," uvedl Šrain. Finále se hrálo na dva vítězné zápasy, ale Kanada zdolala výběr Evropy na utkání 2:0. Podle Šraina tentokrát bookmakeři nad sázejícími mírně zvítězili.

Na květnovém hokejovém šampionátu letos v Rusku dosáhly tržby sázkových kanceláří v ČR zhruba miliardu korun. Světový pohár však nabídnul pouze 16 zápasů, oproti MS v hokeji přesně čtvrtinu. Řada z nich se navíc hrála v nočních hodinách.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah