Cestovka Exim tours loni utržila čtyři miliardy, o sedm procent méně | E15.cz

Cestovka Exim tours loni utržila čtyři miliardy, o sedm procent méně

Ferid Nasr,
Ferid Nasr,
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Tržby největší české cestovní kanceláře Exim tours loni klesly kvůli nižším cenám zájezdů o sedm procent na čtyři miliardy korun. Zisk před zdaněním se snížil meziročně o desetinu na 157 milionů korun. Služby cestovní kanceláře využilo 265 tisíc klientů. Podíl společnosti na trhu loni podle generálního ředitele Exim tours Ferida Nasra vzrostl na 25 procent.

Loňské hospodářské výsledky byly podle něho ovlivněny teroristickými útoky v Tunisku a Egyptě a uprchlickou krizí v Řecku. Cestovní kancelář musela snížit ceny zájezdů. „Tlačili jsme na ceny, udrželi jsme nakonec počet klientů, ale tržby šly dolů,“ uvedl Nasr.

Loňský zisk 157 milionů korun je podle něho sice o desetinu meziročně horší, v porovnání s rokem 2013 ale představuje nárůst o 11 procent. Výsledky hospodaření v letošním roce nechce Nasr odhadovat, protože je za současné situace téměř nemožné predikovat budoucí vývoj na trhu cestovního ruchu. „To jsem za 23 let v oboru nezažil,“ uvedl.

Cestovní kancelář letos výrazně zvýšila nabídku leteckých zájezdů do Itálie a Španělska, rozšiřuje nabídku lyžařských zájezdů a na léto desetkrát navýšila nabídku zájezdů vlastní dopravou do okolních zemí.

Exim Holding je od roku 2012 součástí německé DER Touristik Köln GmbH, divize REWE Group. Společnost působí v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. Celkový obrat skupiny Exim Holding dosahl v roce 2014 v přepočtu více než osm miliard korun. Exim tours, CK Fischer a Čedok patří mezi tři největší české cestovní kanceláře.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.