Fotbalová Slavia v uplynulé sezóně prodělala 366 milionů, hodnota kádru přesáhla miliardu

Kapitán Milan Škoda po remizovém utkání mezi Slavií a Libercem

Kapitán Milan Škoda po remizovém utkání mezi Slavií a Libercem Zdroj: Barbora Reichová / Sport

Slavia Praha
Slavia Praha
Eden Arena
Eden Arena
Jaroslav Tvrdík
6
Fotogalerie

Fotbalová Slavia Praha zakončila minulou sezonu se ztrátou 366,4 milionu korun. Červenobílí o tom informovali po pondělní valné hromadě klubu.

Na výsledcích hospodaření od 1. července 2017 do června 2018 se podle Slavie podepsalo razantní posilování a také dočasné pozastavení prodeje hráčů ze základního kádru A-týmu. V ročníku 2016/17 Pražané hospodařili se ztrátou 263 milionů korun. Klub, který vlastní čínské společnosti CITIC Group a Sinobo Group, předloni v prosinci navýšil kapitál o téměř 322 milionů korun a zbavil se tím všech dluhů.

Investované prostředky se Slavii daří zhodnotit úspěšnými výsledky v aktuální sezoně. Červenobílí tři kola před koncem základní části ligy vedou tabulku o sedm bodů před mistrovskou Plzní a v Evropské lize prošli do čtvrtfinále, kde je ve čtvrtek čeká domácí úvodní zápas s londýnskou Chelsea.

Podle klubu dosáhly jeho příjmy z probíhající pohárové sezony v přepočtu už 266 milionů korun. Aktuální trží hodnota kádru je bezmála 42 milionů eur (1,077 miliardy korun), což je v přepočtu asi o čtvrt miliardy korun více než předloni v prosinci.

Slávisté si zahrají čtvrtfinále v pohárech počtvrté v historii a poprvé od ročníku 1999/00. Jejich maximem je semifinále Poháru UEFA, předchůdce Evropské ligy, z roku 1996.

Slavia v Lize mistrů: Start na Interu, jaký má další program? >>>