Kofola koupila síť fresh barů Mangaloo. Stala se lídrem na trhu | E15.cz

Kofola koupila síť fresh barů Mangaloo. Stala se lídrem na trhu

Kofola koupila síť fresh barů Mangaloo. Stala se lídrem na trhu
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: filedump CC BY-SA 2.0 Flickr

ČTK
čap

Výrobce nealkoholických nápojů Kofola koupil společnost Mangaloo, která v 17 barech nabízí čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, saláty či polévky. Kofola tak má v současnosti celkem 37 fresh barů a akvizice ji vyšvihla na první místo v této rostoucí kategorii. Detaily transakce nechtějí firmy zveřejňovat.

Kofola již na konci roku 2012 koupila síť fresh barů UGO. Sítě UGO a Mangaloo jen za poslední rok spotřebovaly suroviny za 40 milionů korun, předloni to bylo o osm milionů méně, před čtyřmi roky dokonce o 15 milionů.

Prodeje krabicových džusů vyráběných převážně z koncentrátu v Česku v posledních letech výrazně klesají, naopak trh s čerstvými šťávami rychle roste.

Společnost Mangaloo založili v roce 2006 podnikatelé Michal Kreuter a Martin Cepr. Za posledních šest let síť více než zdvojnásobila počet svých poboček z osmi na 17. Pět barů funguje na bázi franšízy. V loňském roce firma otevřela tři nové bary. Obrat firmy se pohybuje okolo 100 milionů korun. Mangaloo nyní provozuje pobočky v Praze, Plzni, Opavě, Hradci Králové a Pardubicích.

Společnost Kofola ČeskoSlovensko je součástí skupiny Kofola, jednoho z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední a východní Evropě. Skupina má na čtyřech zemích celkem sedm výrobních závodů. Zaměstnává celkem 2200 lidí. Mezi její nejvýznamnější značky patří Kofola, Rajec, Vinea, Hoop Cola, Jupí, Jupík nebo Paola.

Loni v únoru se společnost stala výhradním distributorem značek Evian a Badoit a v říjnu oficiálním distributorem tradiční minerální vody z léčivého zdroje Vincentka pro tuzemské maloobchody a gastronomii.

Autor: ČTK, čap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!