Letos se prodá 100 tisíc čteček elektronických knih | E15.cz

Letos se prodá 100 tisíc čteček elektronických knih

Čtečka Nook od Barnes&Noble
Čtečka Nook od Barnes&Noble
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letos si Češi pořídí přibližně 100 tisíc nových čteček elektronických knih, což je dvojnásobek proti loňskému roku. Zhruba 80 tisíc čteček lidé koupí v tuzemské distribuci a 20 tisíc bude tvořit šedý dovoz ze zahraničí. Vyplývá to z odhadů serveru Palmknihy.cz a dalších obchodníků.

Nejprodávanější zůstávají modely Kindle od Amazonu, následované značkou PocketBook. Právě ta přišla s novinkou v podobě zápůjčky dotykových čteček pro vybrané pobočky Městské knihovny v Praze. Zájemci si budou moci čtečku bezplatně půjčit na 14 dní a vybírat ze všech elektronických titulů knihovny.

„Řada lidí, kteří milují knížky, si ještě neměla možnost prakticky vyzkoušet čtečku elektronických knih a její výhody. Rozhodli jsme se poskytnout těmto lidem možnost získat praktickou zkušenost s elektronickým čtením a vyzkoušet si čtečku elektronických knih ještě před jejím nákupem,“ uvedla mluvčí PocketBook Julia Zaderyaka.

Za rostoucím zájmem o elektronické čtečky stojí vedle rostoucího počtu dostupných titulů pokles cen. Průměrná cena čtečky je nyní o třetinu nižší než loni. Podle údajů srovnávače Heureka.cz se cena čtečky snížila na zhruba 3000 korun, průměrná cena e-knihy je kolem 150 korun.

Lukáš Novák: Letos čekáme skokový nárůst prodejů e-knih

Jedna čtečka pojme podle firmy PocketBook celou knihovnu v digitální podobě. Na jedno nabití baterie vydrží zhruba měsíc intenzivního čtení. Umožňuje změnu velikosti a typu písma, vkládání poznámek a předčítání textu do sluchátek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.