O osudu Bestsportu se rozhodne v září | E15.cz

O osudu Bestsportu se rozhodne v září

O2 arena
O2 arena
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
O konkurzu společnosti Bestsport, která vlastní a provozuje největší tuzemskou multifunkční halu, pražskou O2 arenu, se rozhodne 19. září. Na tento den svolal pražský městský soud schůzi věřitelů. Jediným bodem schůze bude projednání reorganizačního plánu a hlasování o jeho přijetí. Pokud věřitelé plán neodsouhlasí, Bestsport skončí v konkurzu, což by mimo jiné zřejmě obnášelo i prodej majetku firmy včetně haly.

Reorganizační plán je postaven na myšlence rozdělit současnou firmu na dvě nové, jejichž akcie by obdrželi věřitelé. Firma BSS Arena by ve výsledku provozovala O2 arenu a byla by nadále již nezatížena starými závazky Bestsportu. Druhá firma BSS Services by naopak byla zrušena likvidací s tím, že peníze, které by mezitím dostala za regresní pohledávky za sesterskou Sazkou, budou vyplaceny akcionářům, tedy věřitelům.

Provoz Bestsportu by byl v té době hrazen z úvěru od PPF Healthcare, která plán předložila, a po skončení reorganizace by Bestsport rovněž skončil v likvidaci. To vše by se podle plánu mělo stihnout do konce června příštího roku.

Městský soud ale v březnu původně plán na reorganizaci zamítl. Důvodem bylo to, že podle soudu byl předložený plán v rozporu s insolvenčním zákonem a negarantuje, že každý věřitel získá z pohledávek alespoň stejně či více peněz, než pokud by Bestsport skončil v konkurzu. Největší věřitelé Bestsportu – PPF a KKCG – se proti zamítnutí plánu odvolali k Vrchnímu soudu, který jim vyhověl a rozhodnutí pražského městského soudu na konci června změnil na souhlas s plánem.

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah