Orbis převzal od Accoru 46 hotelů za 142 milionů eur | E15.cz

Orbis převzal od Accoru 46 hotelů za 142 milionů eur

Hotel Mercure v Ostravě
Hotel Mercure v Ostravě
• 
ZDROJ: Mercure Hotels

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší provozovatel hotelů v Polsku Orbis koupil od svého akcionáře Accor 46 hotelů ve střední Evropě a uzavřel s ním licenční smlouvu. V České republice se transakce za 142 milionů eur týká sedmi hotelů v Praze, Ostravě a v Plzni značek ibis, Mercure či Novotel.

Orbis získal síť 46 hotelů od společnosti Accor v šesti zemích - Bulharsku, České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Hotely jsou provozovány pod různými značkami skupiny Accor - Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis a ibis budget. Z nich 38 je již v provozu a osm projektů je plánováno.

„Převzetí aktivit skupiny Accor ve střední Evropě je pro Orbis klíčovým momentem. Transakce přesně zapadá do naší strategie širšího rozvoje v daném regionu. Accor nás pověřil řízením svých aktivit v této části Evropy, což vnímáme jako uznání za naše úspěchy v minulosti,“ uvedl předseda správní rady společnosti Orbis Gilles Clavie.

Orbis Hotel Group provozuje největší síť hotelů v Polsku a ve střední Evropě. Skupina má více než 100 hotelů a je jediným provozovatelem všech značek skupiny Accor v Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Estonsku, Maďarsku, Lotyšsku, Litvě, Makedonii, Moldávii, Černé Hoře, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku a Slovinsku. Celkem nabízí téměř 19 tisíc pokojů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.