Stock Plzeň koupil slovenského výrobce destilátů Imperator | E15.cz

Stock Plzeň koupil slovenského výrobce destilátů Imperator

likérka Stock
likérka Stock
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plzeňský Stock koupil slovenského výrobce ovocných destilátů, firmu Imperator. Je to šestý největší výrobce lihovin na Slovensku. Cenu akvizice nezveřejnil. Informaci dnes uvedla firma v tiskové zprávě. Největší český výrobce lihovin koupil podnik prostřednictvím své stoprocentní dceřiné firmy Stock Slovakia, která funguje na slovenském trhu od roku 2003.

Společnost Imperator byla založena před 15 lety a od té doby úspěšně roste, zejména v kategoriích ovocných destilátů, vodky a borovičky. Má pozici „dvojky“ v ovocných destilátech, která je druhou nejsilnější kategorií alkoholu na Slovensku. Právě silná pozice v ovocných destilátech byla důvodem koupě podniku.

Stock Slovakia je lídrem slovenského trhu bylinných hořkých likérů, kde má téměř padesátiprocentní podíl díky značkám Fernet Stock, Fernet Stock Citrus a Fernet Stock Z-Generation. Je také silným hráčem v kategorii whiskey se značkou Tullamore Dew a v kategorii vodky se dvěma novými značkami - Vodka Amundsen a Vodka 1906.

„Jsme velmi rádi, že spojujeme své síly s firmou Imperator. Věříme, že díky kombinaci stávajících značek ve Stocku Slovakia se značkami Imperator budeme mít takový sortiment a pokrytí, které napomohou budoucímu růstu trhu,“ řekl generální ředitel Stocku Plzeň Petr Pavlík. Spojení podniků posune Stock Slovakia na silnější tržní pozici na trhu s alkoholem na Slovensku. Bude mít jasnou vedoucí pozici na trhu v kategorii bylinných hořkých likérů a velmi silnou druhou pozici v kategorii ovocných destilátů, což platí stejně i pro vodku, dodal Pavlík.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah