Tatry mountain resorts zvýšila zisk o třetinu a výnosy o čtvrtinu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Tatry mountain resorts zvýšila zisk o třetinu a výnosy o čtvrtinu

Tatry mountain resorts zvýšila zisk o třetinu a výnosy o čtvrtinu
Nízké Tatry, panorama Jasná
• 
ZDROJ: TMR

ČTK

Slovenská společnost Tatry mountain resorts (TMR) v minulém finančním roce zvýšila zisk před zdaněním (EBITDA) o 33 procent na 18,6 milionu eur (509 milionů korun). Výnosy největšího slovenského provozovatele horských středisek, který se podílí i na provozu největšího českého skiareálu ve Špindlerově Mlýně, stouply o 24 procent na 54,3 milionu eur.

Finanční rok firmy skončil v říjnu. Konsolidovaný čistý zisk se snížil o 35 procent na 6,6 milionu eur. „Naše intenzivní investiční strategie se ukázala jako správná cesta i v minulém roce. Těžili jsme z investic v našich střediscích z předcházejících šesti let v celkové hodnotě 144 milionů eur,“ uvedl ke zprávě generální ředitel a předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

Informace vyplývají z oznámení firmy, jejíž akcie se obchodují i na pražské burze.

Počet návštěvníků středisek TMR za poslední rok vzrostl o dvanáct procent. Do horských středisek Jasná Nízké Tatry a Vysoké Tatry přijelo o devět procent návštěvníků více a návštěvnost Aquaparku Tatralandia vzrostla o dvacet procent.

Průměrné tržby návštěvníků horských středisek a akvaparku se zvýšily o 14 procent. V hotelech TMR se zlepšila průměrná obsazenost ze 48 na 51 procent. Pokles čistého zisku podle vyjádření společnosti způsobily vyšší odpisy, zdvojnásobení výše daně z příjmu a nižší výnosy z finančních nástrojů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!