V Rakousku se již lyžuje. Zatím hlavně na ledovcích | E15.cz

V Rakousku se již lyžuje. Svahy jsou zatím volné

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Několik alpských lyžařských středisek zahájilo sezónu již minulý týden a další se postupně přidávají. K prvním, které nabídlo zasněžený ledovcový svah patří středisko Mölltaler Gletscher  v Korutanech.

 

Přípravy na novou sezónu začaly na ledovcích už v září. Příznivá změna počasí pak přinesla ochlazení přinesla i dlouho očekávané sněžení a všechno urychlila. „Technické zasněžování pracuje na plné obrátky. Doufáme, že počasí nám bude přát a přidá se i přírodním sněhem,“ uvedl ředitel střediska Stefan Klotz. Možnost lyžování již využili první zájemci, ale na svazích je zatím volno a čekání na lanovky je bez front. V Rakousku se udržují bezpečnostní roušky, které jsou povinné v lanovkách.

Při nákupu jízdenek na lanovky je  ve středisku Mölltaler Gletscher, je nejvýhodnější sezónní skipas Chytrá sezónka Premium, který platí ve střediscích TMR ve čtyřech zemích střední Evropy

Alpské středisko Mölltaler Gletscher se nachází v pohoří Hohe Tauern a jeho nejvyšší bod je v nadmořské výšce 3122m n.m. Benefitem ledovce je, že lyžování nabízí i v době, kdy jsou ostatní střediska na Slovensku, v České republice, Polsku nebo Rakousku sezónu skončila nebo ještě nezačala.

Sezónu již při zachování bezpečnostních opatření zahájila i další  lyžařského centra  na rakouských ledovcích, například na Hintertuxu či na Stubaiském ledovci, se již lyžuje. Zatím, stejně jako ve středisku Mölltaler Gletscher, fungují jen nejvýše položené části lyžařských areálů.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah