Výrobce hudebních nástrojů Amati má po letech zisk 18 milionů | E15.cz

Výrobce hudebních nástrojů Amati má po letech zisk 18 milionů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výrobce hudebních nástrojů Amati - Denak v Kraslicích se dostal po letech opět do zisku. Vloni hospodařil se ziskem zhruba 18 milionů korun a i pro letošní rok vypadá vývoj hospodaření podniku slibně, řekl ředitel firmy Václav Hnilička.

„Podmínky se mění. Pomohl nám kurz koruny, etablovali jsme se na trhu s lepšími a dražšími nástroji, dokončila se restrukturalizace, která pomohla snížit náklady. To všechno nám pomohlo se dostat už v loňském roce do černých čísel,“ uvedl Hnilička.

V předchozích letech Amati - Denak vykazoval ztráty kolem osmi milionů korun ročně, byly ale do značné míry způsobeny kurzovými rozdíly. Nyní se ale tradiční výrobce dřevěných a žesťových nástrojů opět staví na nohy.

Podle Hniličky jsou hlavními trhy pro Amati Německo a USA. „Čína je velice perspektivní, máme tam několik nových zákazníků a každý rok vývoz do této země stoupá. Je to pro nás perspektivní trh do budoucna,“ uvedl Hnilička.

Zlepšení odbytu a hospodaření umožnilo firmě také navýšit počet zaměstnanců. V minulých letech klesl asi na 185 lidí. „Dnes máme už zase asi 220 lidí a sháníme další. Ale sháníme specialisty, kteří umějí vyrábět hudební nástroje. A to je v Kraslicích v současné době problém,“ řekl ředitel.

Byly objeveny nejstarší hudební nástroje

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah