Avataři z Prague Pride budou posílat přes iPhone vzkazy a fota | E15.cz

Avataři z Prague Pride budou posílat přes iPhone vzkazy a fota

Prague Pride
Prague Pride
• 
ZDROJ: ctk

rap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Agentura Adikt Mobile připravila kampaň LGBTavatars, která je ke stažení pro majitele telefonů iPhone. Kreativní myšlenka vznikla v reklamní agentuře Geometry Global pod vedením Willa Rusta. Kampaň je součástí projektu Prague Pride, jenž je zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku a uskuteční se v Praze od 11. do 17. srpna.

Zájemci se mohou registrovat na webové stránce www.LGBTavatars.cz, kde si mohou vytvořit dvojice s lidmi z východních LGBT komunit. Přímo z akcí Prague Pride s nimi pak budou prostřednictvím mobilní aplikace sdílet krátká videa, fotky a vzkazy a navíc jako jejich „živí avataři“ přijímat jejich příkazy – provolávat hesla či uskutečňovat jiné akce.

„Všechna přenášená data jsou na webu zabezpečena pomocí protokolu HTTPS. Tento protokol zajišťuje, že veškerá komunikace je obousměrně šifrovaná. Nemůže se tedy stát, že by při přenosu někdo data odposlouchával či úmyslně měnil. Citlivá data, jako jsou například zprávy od východních účastníků Prague Pride, jsou navíc ukládány v šifrované podobě,“ popisuje Gabriel Zábušek z Adikt Mobile.

„Tato kampaň zdaleka není jen o české LGBT komunitě. Chceme podpořit také gaye a lesby z Východu, ze zemí, kde se na ně stále dívají skrz prsty a kde je problém lidských práv v LGBT komunitě mnohem palčivější než tady. Věříme, že společně dokážeme něco změnit,“ vysvětluje Carmen Dobrescu z kreativního týmu Geometry Global.

Týden plný kulturních a společenských aktivit Prague Pride vyvrcholí sobotním průvodem Prahou, jehož se vloni zúčastilo 20 tisíc osob.

Spot

Autor: rap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah