BBC zruší více než tisíc míst, čeká nižší příjmy z poplatků | E15.cz

BBC zruší více než tisíc míst, čeká nižší příjmy z poplatků

BBC
BBC
• 
ZDROJ: BBC

ČTK

Share on Facebook Messenger
Britská televizní a rozhlasová společnost BBC hodlá zrušit více než tisíc pracovních míst. O plánech zaměstnance informoval ředitel BBC Tony Hall. Lidé stále více sledují televizní pořady na internetu. Vysílací stanice v této souvislosti očekává, že jí v příštím finančním roce klesne příjem z koncesionářských poplatků. Propouštění se má dotknout i manažerských pozic.

Každá domácnost s televizorem musí BBC nyní zaplatit 145,5 liber ročně. Nyní se předpokládá, že BBC získá z koncesionářských poplatků v období 2016/2017 o 150 milionů liber méně, než se očekávalo v roce 2011. Je tomu tak proto, že stále více lidí se na televizní programy dívá přes internet nebo na svých mobilních zařízeních, a „počet domácností, které vlastní televizor, se zmenšuje“, stojí v prohlášení BBC.

Má se za to, že BBC zmenší některé své divize a redukuje manažerské pozice. Britský telekomunikační regulátor Ofcom v dnes zveřejněné zprávě uvedl, že zájem o sledování televizních pořadů na internetu, v mobilních zařízeních nebo prostřednictvím služeb na vyžádání roste, a to především u mladých lidí. BBC, která byla založena v roce 1922, měla v loňském roce podle výroční zprávy za uplynulý finanční rok zhruba 20700 zaměstnanců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.