Eva Zamrazilová se stala hlavní ekonomkou České bankovní asociace | E15.cz

Eva Zamrazilová se stala hlavní ekonomkou České bankovní asociace

Eva Zamrazilová se stala hlavní ekonomkou České bankovní asociace
Hlavní ekonomkou České bankovní asociace se od 1. srpna stala Eva Zamrazilová (na archivním snímku). V letech 2008 až 2014 byla členkou bankovní rady ČNB.
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Hlavní ekonomkou České bankovní asociace se s účinností ode dneška stává Eva Zamrazilová (53). Ta byla v letech 2008 až 2014 vrchní ředitelkou a členkou bankovní rady České národní banky.

Zamrazilová se ve své nové pozici bude zaměřovat především na makroekonomické analýzy a prognózy, sektorové studie či na vyhodnocování dopadů legislativních opatření na český bankovní sektor. S ČBA spolupracovala již dříve jako členka Pracovní skupiny pro ekonomické a měnové otázky a členka Vědeckého grémia.

Zamrazilová absolvovala Národohospodářskou fakultu VŠE. Po studiu vyučovala teorii statistiky a ekonomickou statistiku na VŠE, působila jako vědecký pracovník v Ústavu prognózování VŠE, v Ekonomickém ústavu ČSAV a Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí. Pracovala též na makroekonomických analýzách a prognózách v týmu hlavního ekonoma Komerční banky. Je členkou předsednictva České společnosti ekonomické. V letošním roce neúspěšně kandidovala do Evropského parlamentu za ODS.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!