Mediální Projekt N získá také tištěnou podobu díky Esetu | e15.cz

Mediální Projekt N získá také tištěnou podobu díky Esetu

Pobočka firmy Eset v USA
Pobočka firmy Eset v USA
• 
ZDROJ: Roebot via Flicrk (cc-by-sa 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalí redaktoři slovenského listu Sme, kteří opustili redakci kvůli spolupráci investiční skupiny Penta s novým spolumajitelem těchto celostátních novin, budou kromě vlastního zpravodajského webu vydávat i deník. Jejich záměr pod názvem Projekt N finančně podpoří spolumajitelé slovenské antivirové společnosti Eset. Investice by měla přesáhnout milion eur (zhruba 28 milionů korun).

„Investice od spolumajitelů Esetu si velmi ceníme. Poskytnuté zdroje budou pro nás klíčové pro vybudování nového zpravodajského webu, který bude v úvodu podpořen i tištěným deníkem,“ uvedl šéf vydavatelství N Press Lukáš Fila, které zastřešuje Projekt N. Jeho šéfredaktorem bude bývalý šéfredaktor Sme Matúš Kostolný.

Zpravodajský web hodlá redakce Projektu N spustit v první polovině ledna, tištěný deník se má objevit v prvním čtvrtletí příštího roku.

„Vstup do Projektu N nepovažujeme za nákup obsahu, z naší strany jsme s to absolutně garantovat nezávislost redakce. Věříme, že redakce Projektu N vybuduje silné, významné a nezávislé zpravodajské médium,“ uvedla v prohlášení šestice spolumajitelů Esetu, kteří se rozhodli projekt nového média podpořit. Očekává se, že coby investoři vstoupí do vydavatelství N Press, transakce by měla být ukončena v nejbližší době.

Spolumajitelé Esetu podporovali projekty i dříve

Tři ze zmiňovaných podnikatelů včetně spoluzakladatele Esetu Miroslava Trnky zařadila slovenská edice časopisu Forbes mezi desítku nejbohatších Slováků. Spolumajitelé Esetu už v minulosti podpořili různé projekty, například Trnka založil protikorupční nadaci.

Redakce Projektu N už dříve zveřejnila podmínky předplatného. Přístup k webovému obsahu portálu na půl roku nabízí za 29 eur (800 korun) a kombinaci přístupu na portál a tištěné verzi novin za 69 eur (přes 1900 korun). Původně zvažovala vydávání buď deníku nebo týdeníku.

Několik desítek redaktorů listu Sme, tedy značná část redakce, podalo na podzim výpověď kvůli tomu, že se investiční skupina Penta stala finančním partnerem společnosti Namav, nového spolumajitele listu Sme. Manažerský vliv ve vydavatelství Petit Press, které vydává list Sme a další tituly, si ale udrží jeho druhý dosavadní akcionář, společnost PSIS.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery