Pátá řada StarDance přitáhla méně diváků | E15.cz

Pátá řada StarDance přitáhla méně diváků

Pátá řada StarDance přitáhla méně diváků
StarDance
• 

ČTK

Poslední řadu soutěžního pořadu StarDance, která skončila loni v prosinci, sledovalo v průměru 1,32 milionu lidí. Pátá série tak potvrdila trend klesající sledovanosti show, která s každou další řadou od roku 2006 registrovala nižší počet diváků. Na čtvrtou sérii se v roce 2010 dívalo 1,45 milionu diváků, což je o zhruba půl milionu méně než v roce 2006, kdy Česká televize vysílala StarDance poprvé.

Podle šéfredaktora serveru DigiZone.cz Jana Potůčka nižší sledovanost odráží situaci na televizním trhu. „Obecně se nedá očekávat, že by do budoucna podobné pořady mohly získat tolik diváků jako při úvodních řadách. Situace na trhu se změnila, je zde násobně více volně vysílajících televizí a diváci se více fragmentují,“ řekl Potůček s tím, že bude stále těžší dosahovat jakýmkoli pořadem hranici jednoho milionu diváků.

Přesně milion diváků se loni v průměru díval na talentovou show FTV Prima Česko Slovensko má talent. Bylo to o 157.000 lidí méně než předloni. První řadu v roce 2010 vidělo 955.000 diváků, na její sledovanost měl ovšem vliv fakt, že Nova tehdy vysílala konkurenční show Talentmania.Klesající sledovanost se dotkla pěvecké soutěže SuperStar, kterou Nova v roce 2004 uvedla jako první českou soutěžní reality show. Finále první řady, které vyhrála Aneta Langerová, sledovalo dosud rekordních 3,34 milionu diváků. Vyvrcholení třetí řady soutěže v roce 2006 vidělo 2,3 milionu lidí.

Letos Nova nabídne třetí řadu mezinárodní verze SuperStar, ve které budou soutěžit Češi i Slováci. Její první sérii v roce 2009 sledovalo 1,8 milionu lidí. Zatím poslední klání před dvěma lety vidělo v průměru 1,2 milionu diváků. Letošní pokračování není vyloučené ani u StarDance. „Divácké hodnocení pořadu i jeho vysoká sledovanost si říkají o jeho pokračování a já osobně bych o to stál. Jestli to ale bude už v tomto roce, zatím nemohu potvrdit,“ řekl ČTK generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Show StarDance se zhruba třetinovým podílem publika staršího 15 let byla loni nejúspěšnějším zábavním pořadem českých televizí. Podle Potůčka ČT může taneční show považovat za úspěšnou, pokud by podíl jejího publika neklesl pod zhruba 20 až 25 procent. „V absolutních číslech by se za úspěch dalo brát ještě nějakých 800.000 diváků, ale psychologicky by byl lepší milion a více,“ uvedl Potůček.

Sledovanost jednotlivých řad StarDance:

Rok Vítězná celebrita Průměrná sledovanost Sledovanost finále
2006 herec Roman Vojtek 1,93 mil. diváků 2,3 mil. diváků
2007 akrobatický lyžař Aleš Valenta 1,66 mil. diváků 1,99 mil. diváků
2008 herečka Dana Batulková 1,52 mil. diváků 1,71 mil. diváků
2010 herec Pavel Kříž 1,45 mil. diváků 1,62 mil. diváků
2012 tyčkařka Kateřina Baďurová 1,32 mil. diváků 1,41 mil. diváků

zdroj: ČT s využitím dat ATO-Mediaresearch

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!