Premiér Sobotka má podle analýzy příliš umírněnou rétoriku | E15.cz

Premiér Sobotka má podle analýzy příliš umírněnou rétoriku

Premiér Sobotka má podle analýzy příliš umírněnou rétoriku
Bohuslav Sobotka
• 
ZDROJ: Anna Vacková E15

rap

Premiér Bohuslav Sobotka je na základě hodnocení jeho dosavadních odpovědí na interpelace nejméně agresivním a nejméně dogmatickým premiérem v polistopadové historii, jak vyplynulo z výzkumu analytika Milana Petráka. Experti mu kvůli tomu předvídají horší politickou budoucnost.

„Pokud bude platit vztah mezi mírou iracionality a délkou setrvání ve funkci nadále, měl by Bohuslav Sobotka opustit svůj úřad předčasně. Pokud se tak nestane, může to svědčit o změně ve vnímání politiků voliči a o příznivějším hodnocení umírněných politiků veřejností,“ zhodnotil výsledky studie autor Analýzy skupinové iracionality, Milan Petrák. Vypjatá rétorika, stejně jako agresivní a dogmatické útoky vůči politickým konkurentům, polistopadovým premiérům České republiky podle studie totiž výrazně pomáhaly udržet se ve své funkci.

„Ukazuje se, že mezi mírou iracionality daného politika a délkou jeho setrvání v úřadu existuje vztah. V obou kategoriích dominuje Václav Klaus. Nejvyšší hodnotu iracionality dále vykazují Petr Nečas a Mirek Topolánek, tedy politici, kteří se v křesle udrželi nadprůměrně dlouho. Lépe se dařilo jen Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi. Tento vztah ukazuje na neradostný fakt, že v dosavadní polistopadové historii vypjatá rétorika výrazně pomáhala k udržení v premiérské funkci: vyplatilo se agresivně a dogmaticky útočit proti politickým konkurentům,“ dodává Petrák.

Autor: rap
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!