Přes 1 200 účastníků bylo zaregistrováno v on-line kampani Prague Pride | E15.cz

Přes 1 200 účastníků bylo zaregistrováno v on-line kampani Prague Pride

Prague Pride
Prague Pride
• 
ZDROJ: ctk

rap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do kampaně na podporu gayů a leseb z Východu nazvané „LGBT avatars“ se zaregistrovalo celkem 1 230 účastníků a 724 lidí z východních zemí. Kampaň byla šířena pouze prostřednictvím sociálních sítí a Google reklamy, bez mediálních partnerů.

„Je to poprvé za čtyři roky existence Prague Pride, kdy jsme měli politicky zaměřenou kampaň. Jsme rádi, že ji lidé přijali za svou a že si našla příznivce,“ řekl předseda Prague Pride Czeslaw Walek. V sobotním průvodu Prahou šlo podle organizátorů okolo 17 tisíc lidí, mezi nimi i skupiny účastníků z Ruska a Ukrajiny.

Autorem kampaně je agentura Geometry Global. „ V roce 2015 to doufám zopakujeme v ještě větším měřítku a znásobíme svůj tlak na méně tolerantní společnosti a vlády. Například v Rusku si lidé letos užili pride parade online – příští rok třeba vyjdou do ulic,“ hodnotil kampaň vedoucí kreativního týmu Will Rust. Komunikační platformu naprogramovala společnost Adikt Mobile.

Autor: rap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.