Valenta posiluje v médiích, získá podíl v Parlamentních listech | E15.cz

Valenta posiluje v médiích, získá podíl v Parlamentních listech

Valenta posiluje v médiích, získá podíl v Parlamentních listech
Ivo Valenta
• 
ZDROJ: E15 Anna Vacková

ČTK

Strategickým investorem společnosti Our Media, vydavatele zpravodajského serveru ParlamentníListy.cz, se stane firma WCV World Capital Ventures Cyprus Limited, mateřská společnost holdingu Synot podnikatele a senátora Iva Valenty. Výsledkem má být mezinárodní expanze a vznik nových projektů. Na webu o tom informoval spolumajitel společnosti Our Media Michal Voráček. Server Mediaguru.cz napsal, že Valenta údajně v Our Media získá poloviční podíl.

Valenta byl dosud v médiích aktivní pouze na regionální úrovni. Je vydavatelem listu Dobrý den s Kurýrem, který vychází na Slovácku. Voráček by si měl svůj podíl v internetovém deníku ponechat, píše Mediaguru.

„Jsem rád, že se holding skupiny Synot rozhodl pro akcionářský vstup do vydavatelství Our Media. S novými partnery máme společně chuť pustit se jak do mezinárodní expanze Parlamentních listů, tak do dalších mediálních projektů. Věřím, že naše vzájemná spolupráce pomůže mimo jiné i posílení nezávislosti médií v České republice, protože právě koncept Parlamentních listů je na této filozofii postaven,“ uvedl Voráček.

S novými partnery máme společně chuť pustit se jak do mezinárodní expanze Parlamentních listů

První zemí pro expanzi má být Slovensko, kde by na podzim letošního roku měl startovat sesterský server ParlamentniListy.sk. „Nechceme zůstat jen u Slovenska, ale díky bohatým mezinárodním zkušenostem naší skupiny se chceme poohlédnout také do dalších evropských zemí,“ sdělil Valenta.

Dodal, že pro skupinu Synot je vstup na mediální trh v tomto rozsahu sice novou akvizicí, nicméně regionální vydavatelství patří do portfolia skupiny již od roku 1999. Parlamentní listy fungují od roku 2010, jejich průměrná měsíční návštěvnost je zhruba půl milionu reálných uživatelů.

Valenta v roce 1991 založil s otcem a bratrem firmu Synot. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní kromě loterijního průmyslu podniká i v dalších oblastech, jako jsou správa a rekonstrukce nemovitostí, prodej luxusních automobilů, IT služby či výroba smaltovaných předmětů.

Skupina měla předloni tržby 12 miliard a zisk 700 milionů korun. Její vrcholový management, který má vyhrazeno strategické řízení a obchodní vedení významných projektů, sídlí na Kypru. Valenta kromě byznysu vstoupil i do politiky, když byl loni na podzim zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

Letošní zisk Synotu dosáhne téměř 800 milionů korun

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!