Česká Dalkia se přejmenuje na Veolia Energie ČR | E15.cz

Česká Dalkia se přejmenuje na Veolia Energie ČR

Česká Dalkia se přejmenuje na Veolia Energie ČR
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Dominik Bachůrek

ČTK

Společnost Dalkia Česká republika, která je jedním z nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů tepelné a elektrické energie v zemi, změní od 1. ledna 2015 svůj název na Veolia Energie ČR. Rozhodla o tom valná hromada firmy, sdělil dnes ČTK mluvčí Dalkie Milan Wagner.

Dalkia je společný podnik francouzských energetických koncernů EDF a Veolia Environnement. Ty si jej rozdělily. EDF získala veškeré aktivity skupiny Dalkia ve Francii a Veolia převzala operace Dalkie v zahraničí. V Česku se tak společnost Dalkia ČR spojila s vodárenskou firmou Veolia Voda.

„Pod vlajkou Veolie máme možnost vytvářet synergické projekty všech tří strategických aktivit skupiny, tedy energetických, vodohospodářských i odpadových služeb. Přejmenováním jsme se rozhodli přijmout do svého názvu jméno mezinárodní skupiny, k níž patříme,“ uvedl manažer firmy pro oblast energie ČR a SR Vincent Barbier.

V České republice vznikne spojením Dalkie s firmou Veolia Voda firma s tržbami téměř 30 miliard korun, která bude patřit mezi dvacítku největších v české ekonomice. Dalkia v ČR zásobuje teplem 260 tisíc domácností a má 2300 zaměstnanců. Veolia v ČR zaměstnává 5200 pracovníků.

Veolia má na pěti kontinentech 187 tisíc zaměstnanců
Skupina navrhuje a uskutečňuje řešení pro odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství. V roce 2013 skupina zásobovala pitnou vodou 94 milionů obyvatel, 62 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila 54 milionů megawatthodin energie a zhodnotila 38 milionů tun odpadů. Konsolidovaný obrat skupiny loni činil 23,4 miliardy eur (přes 644 miliard korun).

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!