Gerresheimer v Horšovském Týně zaměstná dalších 200 lidí | E15.cz

Gerresheimer v Horšovském Týně zaměstná dalších 200 lidí

Inzulínová injekce.
Inzulínová injekce.
• 

Petr Horký

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jeden z hlavních dodavatelů skleněných a plastových výrobků pro farmaceutický průmysl, německá firma Gerresheimer, rozšíří výrobní linku ve svém závodě v Horšovském Týně. Závod, ve kterém nyní pracuje 450 lidí, zaměstná dalších 200 lidí a výrobní plocha se zvětší o 3500 metrů čtverečních. Firma chce do rozšíření moderní výrobní linky investovat 18 milionů eur. Společnost to oznámila ve středu ráno společně se svými výsledky za druhé čtvrtletí.

V Horšovském Týně se vyrábějí inhalátory, inzulínová pera a různé nástroje pro diagnostiku. Už v roce 2011 Gerresheimer oznámil úmysl investovat do rozšíření českého závodu 12 milionů eur (asi 300 milionů korun). Tato investice je nyní hotová. Práce na dalším rozšíření, které má zahrnovat také instalaci nových přístrojů, má začít ještě letos. Dokončení se plánuje na příští rok.

„Globální poptávka po jednoduchých a bezpečných produktech pro přesné dávkování a výrobcích jako jsou inhalátory pro astmatiky nebo inzulínová pera se neustále zvyšuje. Naše divize Plastické systém je na tomto poli jedním z lídrů trhu. Proto jsme se rozhodli provést další velké rozšíření našeho českého závodu,“ řekl v Düsseldorfu generální ředitel Gerresheimer Uwe Röhrhoff.

Gerresheimer je globální společnost se sídlem v německém Düsseldorfu, která zaměstnává více než 10 tisíc lidí na 47 místech v Evropě, Severní i Jižní Americe a Asii. Její roční tržby se pohybují kolem miliardy eur.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah