Kofola přišla o 67 milionů, může za to prý dlouhá zima | E15.cz

Kofola přišla o 67 milionů, může za to prý dlouhá zima

Kofola přišla o 67 milionů, může za to prý dlouhá zima
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Strachoň / Wikimedia Commons

ČTK

Společnosti Kofola v prvním pololetí letošního roku klesl prodej o víc jak 67 milionů korun na 3,08 miliardy. Za nižší tržby může podle představitelů firmy dlouhá zima. Čistý zisk ve srovnání s rokem 2012 přesto mírně vzrostl na 81,4 milionu.

Za první půlrok loňského roku firma utržila prodejem svých výrobků 3,14 miliardy. Letos hranici tří miliard překročila o 79 milionů. V meziročním srovnání poklesly i marže. Celkem o 144 milionů korun na 968 milionů. S tím souvisel i pokles provozního zisku, který je zatím o 32 milionů korun nižší než během stejného období loňského roku.

„Přes propad tržeb zůstává čistý zisk přibližně na stejné hodnotě jako vloni. Vzrostl o 806 tisíc na víc jak 81 milionů korun,“ uvedl František Beneš z oddělení investorských vztahů Kofoly. Doplnil, že největší propad Kofola letos zaznamenala v prvním čtvrtletí. V tom druhém se hospodaření i přes červnové povodně vrátilo do optimistických čísel.

„Zima byla tentokrát velmi dlouhá a na výsledcích hospodaření je to vidět. Současné teplé měsíce ale prodejům přejí a uvedené novinky táhnou, takže v druhém pololetí očekávám pozitivní hospodářský výsledek,“ komentoval výsledky hospodaření šéf Kofoly Jannis Samaras.

Ten věří, že ve druhém pololetí se prodej ještě zvedne. Sází nejen na teplé léto, ale i novinky, které firma uvedla na trh. Jde především o nové příchutě sirupů či balené vody.

Jaroslav Barták: Naše firma musí začít myslet o ligu výše

Kofola vyráží za své hranice

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!