Nissan a Renault investují v Brazílii bezmála dvě miliardy dolarů | E15.cz

Nissan a Renault investují v Brazílii bezmála dvě miliardy dolarů

Brazílie předstihla Velkou Británii a Francii a stala se pátou největší ekonomikou světu. V loňském roce rostla největší latinskoamerická ekonomika tempem 7,5 procenta – nejrychleji od roku 1986.
Brazílie předstihla Velkou Británii a Francii a stala se pátou největší ekonomikou světu. V loňském roce rostla největší latinskoamerická ekonomika tempem 7,5 procenta – nejrychleji od roku 1986.
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Automobilky Renault a Nissan investují v Brazílii do zvýšení výroby celkem 1,8 miliardy USD (33,3 miliardy Kč). Součástí investice je i výstavba nového závodu. Uvedl to dnes generální ředitel automobilek Carlos Ghosn.

Nissan investuje 1,5 miliardy USD do výstavby nové továrny ve státě Rio de Janeiro. Závod má zahájit výrobu v první polovině roku 2014 a kapacita výroby bude 200 tisíc vozů. Renault pak investuje 285 milionů USD do rozšíření výroby ve svém závodě ve státě Paraná.

Automobilky plánují zvýšit celkovou roční produkci v zemi v příštích pěti letech na 580 tisíc vozů a podíl na trhu na nejméně 13 procent ze současných 6,5 procenta. Firmy rovněž chtějí do roku 2016 představit v zemi 23 nových modelů. Nissan a Renault jsou partnery od roku 1999. Renault v rámci partnerství vlastní 43,4 procenta v Nissanu a Nissan pak 15 procent v Renaultu.

Brazílie je největší ekonomikou Latinské Ameriky, loni vzrostla o 7,5 procenta. Země je také čtvrtým největším automobilovým trhem světa za Čínou, USA a Japonskem.

Automobilky vidí v Brazílii velkou šanci. Ekonomika země silně roste a zvyšuje se střední třída. Ve Spojených státech má auto osm z deseti lidí, v Brazílii připadá 2,5 auta na deset lidí. Největšími výrobci aut v Brazílii jsou italský Fiat, německý Volkswagen a americké automobilky General Motors a Ford.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah