Nová dohoda: Renault-Nissan a Mitsubishi ještě víc spojují síly | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Nová dohoda: Renault-Nissan a Mitsubishi ještě víc spojují síly

Nová dohoda: Renault-Nissan a Mitsubishi ještě víc spojují síly
Mitsubishi Outlander
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

pav

Spolupráce mezi francouzskými a japonskými automobilkami píše další kapitolu. Aliance Renault-Nissan rozšíří při výrobě sedanů a malých vozů spolupráci s automobilkou Mitsubishi. Druhá největší japonská automobilka Nissan, v níž má Renault podíl 43,4 procenta, chce v rámci společného podniku s Mitsubishi vyvíjet nový malý vůz, který by měl mít také elektrickou verzi. Informoval o tom web insideevs.com.

Mitsubishi pak pod svou značkou uvede na trh dva sedany Renaultu. Společný podnik NMKV vznikl v roce 2011. Mitsubishi v jeho rámci nyní vyrábí vozy menší kategorie nazývané Kei, které jsou v Japonsku oblíbené kvůli daňovým úlevám.

Rozšíření o společně vyvíjený model, včetně verze na elektrický pohon, Nissanu umožní využít rostoucí poptávky po těchto vozech, aniž by potřeboval vlastní nákladné investice.

Mitsubishi pomáhá k lepší ziskovosti růst prodeje v zámoří. Automobilka ale podle agentury Reuters potřebuje nová partnerství, aby mohla sdílet náklady. Firmy také potvrdily, že chtějí sdílet technologie a další majetek, který se týká elektromobilů.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!